Proboszcz umawiał się na seks z 14-latką

Umawiał się z 14-latką na seks. Ksiądz został zatrzymany

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
09.12.2023 13:30

Łowca pedofilów zatrzymał proboszcza z okolic Malborka. Duchowny sądził, że rozmawia z nastolatką i umówił się z nią na seks.

Arkadiusz B. to 50-letni duchowny z okolic Malborka. Proboszcz parafii został zatrzymany przez łowcę pedofilów, Krzysztofa Dymkowskiego. Sądził, że rozmawia z nastoletnią dziewczynką i zaproponował jej spotkanie. Planował, że odbędzie z nią stosunek.

Ksiądz zatrzymany przez łowcę pedofilów

Arkadiusz B., proboszcz parafii spod Malborka został złapany na gorącym uczynku. Ksiądz był pewien, że rozmawiał w sieci z 14-letnią dziewczynką. W rzeczywistości umawiał się na spotkanie z Krzysztofem Dymkowskim, słynnym łowcą pedofilów. W środę 6 grudnia doszło do zatrzymania duchownego.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o ujęciu mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstw pedofilskich. Zatrzymany to 50-letni duchowny - powiedziała w rozmowie z PAP asp. sztab. Sylwia Kowalewska, oficer prasowa malborskiej policji.

Obywatelskie zatrzymanie księdza
Obywatelskie zatrzymanie księdza (Canva)

Malborska policja potwierdziła, że podczas zatrzymywania proboszcza zabezpieczono nośniki danych oraz przesłuchała świadków. Duchownemu postawiono dwa zarzuty: usiłowanie nawiązania kontaktów z osobą poniżej 15. roku życia w celach seksualnych, a także usiłowanie prezentowania treści pornograficznych.

Krzysztof Dymkowski podczas transmisji na żywo na Facebooku powiedział, że zatrzymany ksiądz do czasu wyroku jest jedynie osobą podejrzaną. Zasugerował jednak, że ofiar duchownego może być o wiele więcej.

trwa ładowanie posta...

Ksiądz został zawieszony w pełnieniu obowiązków proboszcza.

Źródło: radiozet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0