Oskar Szafarowicz gratuluje Mateuszowi Morawieckiemu

Szafarowicz gratuluje Morawieckiemu. Internauci nie mają litości

Źródło zdjęć: © Twitter - Oskar Szafarowicz / Twitter
Natalia Witulska,
28.11.2023 09:45

W poniedziałek 27 listopada prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Oskar Szafarowicz pogratulował Prezesowi Rady Ministrów.

Mimo że Zjednoczona Prawica nie ma większości sejmowej, prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł rząd Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciele opozycji oraz duża część internautów mówią o kuriozalnej sytuacji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że w ciągu 14 dni premier nie uzyska wotum zaufania. Wtedy to Sejm wybierze nowego szefa rządu, którym najpewniej będzie Donald Tusk.

Oskar Szafarowicz postanowił jednak pogratulować Mateuszowi Morawieckiemu. Post działacza młodzieżówki PiS odbił się szerokim echem. Internauci nie zostawiają na chłopaku suchej nitki.

Oskar Szafarowicz gratuluje Mateuszowi Morawieckiemu

Przedstawiciele oraz osoby związane z obozem Zjednoczonej Prawicy zdają się żyć w innej rzeczywistości. Wiadomo, że większość parlamentarną ma część demokratycznej opozycji, która podpisała umowę koalicyjną i zobowiązała się do stworzenia rządu. Prezydent Andrzej Duda stwierdził jednak, że dobrym pomysłem będzie zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego, który, jak powszechnie wiadomo, nie uzyska wotum zaufania. W praktyce oznacza to, że Prezesem Rady Ministrów będzie co najwyżej dwa tygodnie.

Oskar Szafarowicz chciał chyba podlizać się Mateuszowi Morawieckiemu. Student prawa oraz działacz Prawa i Sprawiedliwości udostępnił na X (Twitter) zdjęcie. Pogratulował w nim premierowi zaprzysiężenia nowego rządu. Internauci nie zostawili na Szafarowiczu suchej nitki. W komentarzach pod wpisem trudno znaleźć pozytywne opinie. Większość internautów zastanawia się, czego tak naprawdę młody działacz PiS gratuluje Mateuszowi Morawieckiemu.

trwa ładowanie posta...

W innym wpisie na Twitterze młodej gwiazdy PiS pojawił się dziewięciopunktowy wpis, w którym Szafarowicz chwali dotychczasowe rządy Morawieckiego. Zachwala je za m.in. niskie bezrobocie, wzrost PKB czy dług publiczny. Post kończy peanem: "Obyśmy tego nie stracili. Oby misja premiera Morawieckiego trwała jak najdłużej".

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Trzeba przyznać, że trochę przykro czyta się komentarze pod wpisem Oskara Szafarowicza. Działacz Prawa i Sprawiedliwości chciał jedynie pogratulować Mateuszowi Morawieckiemu oraz cieszyć się przez najbliższe 14 dni, że to przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy jest premierem.

Obserwatorzy Oskara stwierdzili jednak, że nie dadzą mu nacieszyć się chwilą. Większość komentarzy pod postem wyśmiewa złożone gratulacje. Zdarzają się też pytania retoryczne oraz stwierdzenia, że student prawa chyba wyszedł przed szereg.

Komentarze pod postem Oskara Szafarowicza
Komentarze pod postem Oskara Szafarowicza (Internauci , Twitter)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 240
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 57
Ondrasz,zgłoś
Szkoda, że jeszcze nie padł Morawieckiemu do nóg, widziałem już takich lizusów za głębokiego zaraz powojennego komunizmu, jak komunistycznych przywódców całowali z wdzięczności za to, że się nad nimi znęcali.
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
Pisowski maluch o imieniu Oskarek.
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Obi wan,zgłoś
Media w tym kraju są jednak idiotyczne bo tylko dzieki nim tej chłopak w ogóle istnieje . Jest tyle tematów o których można napisać ale co tam te nasze nędzne media wolą napisac o tym żałosnym synku .
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 155
Komentarze (155)
Powrót