Hiszpańskie restauracje zakazały wstępu singlom

Singlom wstęp wzbroniony. Nie są mile widziani w restauracjach

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
10.08.2023 16:15

Restauracje ze strefami wolnymi od dzieci to pomysł, który podzielił społeczeństwo. Jak się przyjmą knajpy ze strefami wolnymi od singli?

O ile w Polsce kultura samotnego jedzenia w restauracjach nie jest tak mocno rozpowszechniona, to w Japonii są knajpy, w który stoliki są dostosowane typowo pod jedną osobę. Oczywiście nie każdy lokal mógłby działać w systemie: jesz-wychodzisz i nie każdemu klientowi takie doświadczenie może odpowiadać. Opcje spożycia posiłku w taki sposób jednak jak najbardziej istnieją.

Hiszpania z kolei grubą kreską odcina się od japońskich praktyk, szczególnie w najbardziej turystycznych miastach. Osoby, które udały się na wakacje do Barcelony, nie mogą liczyć na równe traktowanie. I rzecz wcale nie dotyczy zasobności portfela.

Restauracje w turystycznych miastach w Hiszpanii odmawiają obsługiwania singli
Restauracje w turystycznych miastach w Hiszpanii odmawiają obsługiwania singli (canva)

Restauracje w turystycznych miastach w Hiszpanii dyskryminują singli

Hiszpański dziennik "El Pais" informuje, że coraz więcej restauracji w Barcelonie nie zgadza się, aby gościć singli. Powód jest prosty - pieniądze. Jedna osoba zajmie stolik przeznaczony minimum dla dwóch gości, ergo, restauracja na tym traci. Single w oczach restauratorów są po prostu nieopłacalnymi klientami.

Kelnerzy doskonale wiedzą, co mają robić, kiedy zauważą pojedynczego gościa, który zamierza zająć stolik. Według doniesień hiszpańskiej prasy pracownik restauracji najprawdopodobniej poinformuje klienta, że miejsce jest zarezerwowane. Jeśli ten jest zdeterminowany i nie odpuszcza, zostaje usadzony w gorszym miejscu. Singlom podejrzanie często przypadają stoliki w kącie, niedaleko kuchni czy toalety. Ogródki i miejsca z widokiem zarezerwowane są dla par i dużych grup.

Niektóre restauracje ustalają nawet limit czasu na zjedzenie posiłku. Zjeść danie w 20 minut się da, ale czy taki jest sens chodzenia do knajpki?

Źródło: natemat.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 0