Dwugłowe cielę urodziło się na farmie

Sceny jak z horroru. Na farmie urodziło się dwugłowe cielę

Źródło zdjęć: © Breaux Farms LLC / Facebook
Natalia Witulska,
11.03.2024 15:00

Do niespodziewanej oraz niecodziennej sytuacji doszło na jednej z farm w południowo-zachodniej Luizjanie w Stanach Zjednoczonych. Na świat przyszło dwugłowe ciele. Zwierzę mimo przeciwności losu rośnie jak na drożdżach i radzi sobie świetnie.

W czwartek 29 lutego w mediach społecznościowych pojawiła się niecodzienna informacja. Na Facebooku jednej z farm znajdującej się w południowo-zachodniej Luizjanie w Stanach Zjednoczonych na świat przyszło ciele, którego nikt się nie spodziewał. Zwierzę urodziło się bowiem z dwoma głowami, czterema oczami, dwoma nosami oraz parą ust. Mimo przeciwności losu bydlątko rośnie oraz rozwija się prawidłowo.

O zwierzaczku, które zaskoczyło rolników oraz właścicieli farmy, mówiono nawet w wiadomościach w USA. Cielęciu nadano imię "Deux Face". Pierwszy człon pochodzi z j. francuskiego i oznacza podwójny, drugi natomiast z j. angielskiego i oznacza twarz. W prostym tłumaczeniu malucha można nazywać "podwójną twarzą". Młoda krówka podbija serca użytkowników Facebooka, a właściciel farmy regularnie informuje, jak czuje się zwierzę.

Dwugłowy cielak przyszedł na świat na farmie

O dwugłowym cielaku pierwszy raz dowiedzieliśmy się w czwartek 29 lutego. Na Facebooku rolników z farmy można było przeczytać o niecodziennych narodzinach zwierzęcia o dwóch głowach.

"Chcieliśmy podzielić się wyjątkową historią z naszą rodziną i przyjaciółmi. Ostatniej nocy, 27 lutego, zaobserwowaliśmy jedną z naszych krów w pierwszym etapie porodu. Obserwowaliśmy ją, jednocześnie wymyślając imię dla cielaka, które miało przyjść na świat. Nie ustalaliśmy żadnej konkretnej nazwy. Ta krowa urodziła już w przeszłości dwa cielaki i nie było z nią żadnych problemów, więc postanowiliśmy zostawić ją samą na noc" - czytamy na Facebooku właścicieli farmy.

Na farmie urodziło się ciele z dwoma głowami
Na farmie urodziło się ciele z dwoma głowami (Breaux Farms LLC j , Facebook)

"Dziś rano, 28 lutego obudziliśmy się i ruszyliśmy do pracy. Sprawdzając rodzącą krowę, odkryliśmy, że urodziła cielę pomyślnie. Przy prawdopodobieństwie jeden na 400 milionów urodziła cielę o dwóch twarzach. Wiemy, że to cielę będzie miało krótkie życie i najprawdopodobniej przeżyje tylko kilka dni. Maluch pokonał wiele przeciwności, urodził się żywy i obecnie żyje już 14 godzin. Nazwaliśmy to cielę 'Deux Face', co po francusku oznacza dwie twarze" - napisali właściciele cielaka o dwóch głowach na Facebooku.

Na farmie urodziła się krowa z dwoma głowami
Na farmie urodziła się krowa z dwoma głowami (Breaux Farms LLC j , Facebook)

W piątek 1 marca na Facebooku farmerów pojawił się wpis z aktualizacją. Ku zaskoczeniu rolników mała krówka nadal żyła, miała się dobrze. Właściciele zwierzaka napisali, że dbają o malucha i zrobią wszystko, aby ten żyła jak najdłużej. W komentarzach wiele osób pytało, czy cielak jest na sprzedaż. Farmerzy stanowczo napisali, że nie.

Dwugłowe ciele rozwija się na farmie

Od kiedy Deux Face przyszła na świat, jej właściciele regularnie informowali w mediach społecznościowych, w jakim jest stanie oraz jak się czuje. Dziękowali za wszystkie dobre myśli oraz modlitwy. Ku zdziwieniu farmerów, cielak stawał się coraz silniejszy, a także rozwijał się prawidłowo. W ostatnim wpisie na Facebooku z środy 6 marca dali znać, jak aktualnie wygląda sytuacja małego zwierzęcia.

"Dziś Deux Face kończy tydzień. Robi postępy i staje się trochę silniejsza. Postęp ten jest bardzo powolny, ale jesteśmy dobrej myśli. W ciągu ostatnich dni dwukrotnie podniosła się na nogi na kilka sekund, a my ją wspieraliśmy, aby nie upadła. To przybliża ją do samodzielnego stania. Aby odpowiedzieć na kilka pytań. Tak, mamy zaangażowanych weterynarzy. Krówka wypuszcza powietrze obydwoma nosami jednocześnie. Jej oczy reagują na światło i ruch. mamy wiele przyrządów, które stworzyliśmy, aby utrzymać ją na nogach i pomagać jej ćwiczyć. [...] Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Oto kilka zdjęć jej odpoczynku po karmieniu" - czytamy na Facebooku farmerów w Luizjany.

trwa ładowanie posta...

Nie wiemy, jak długo jeszcze krowa Deux Face będzie żyła. Życzymy jej, aby wciąż rozwijała się prawidłowo, była szczęśliwa, kochana oraz zadbana.

Źródło: usnews.com, The Washington Post, dagens.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Super.,zgłoś
Cudownie, wymaga troski ze strony wlascicieli. Kochany słodziaczek.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się