"Saltburn" z Jacobem Elordim - kiedy premiera?

"Saltburn". Queerowy romans z Jacobem Elordim jeszcze w tym roku

Źródło zdjęć: © Amazon Studios
Anna RusakAnna Rusak,09.08.2023 12:00

Znany z "Euforii" Jacob Elordi pojawi się w nowym, queerowym filmie "Saltburn". Za porównywaną do "Tamtych dni, tamtych nocy" produkcję odpowiada autorka "Obiecującej. Młodej. Kobiety". O czym jest "Saltburn" i czemu najprawdopodobniej podbije serca widzów?

Do lipca tego roku wszyscy w zasadzie żyliśmy premierą "Barbie". Spokojnie, to jednak nie oznacza, że na filmie Gerwig kończą się dobre premiery. Jeszcze w tym roku zobaczymy film, który przez internautów już jest porównywany do "Tamtych dni, tamtych nocy".

Chodzi oczywiście o "Saltburn", czyli najnowszy projekt Emeraldy Fennell. W tym queerowym romansie w głównej roli zobaczymy znanego z "Euforii" Jacoba Elordiego. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu i zapowiedź daty premiery.

"Saltburn" - o czym jest queerowy romans z Jacobem Elordim

Akcja "Saltburn" rozgrywa się na początku 2000 r. Poznajemy w niej historię Oliviera Quicka - w tej roli Barry Keoghan ("Duchy Inisherin") - starającego się odnaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oxfordzkim. Tam chłopak poznaje arystokratę Feliza Cattora, w którego wciela się właśnie Jacob Elordi.

Młody bohater zaprasza Quicka do swojej posiadłości i tam panowie razem z jego "ekscentryczną" rodziną spędzają razem wyjątkowy, letni czas. Film opisywany jest jako opowieść o pożądaniu i przywilejach.

Za "Saltburn" odpowiada Emeralda Fennell, która w 2021 r. zdobyła Oscara za "Obiecującą. Młodą. Kobietę", więc możemy spodziewać się, że produkcja z Elordim będzie naprawdę dobra. Dodam jeszcze, że jedną z producentek jest sama Margot Robbie.

trwa ładowanie posta...

"Saltburn" - data premiery

7 sierpnia dowiedzieliśmy się, że "Saltburn" będziemy mogli oglądać jeszcze w tym roku. Film Fennell otworzy London Film Festival, który rozpocznie się czwartego października. 24 listopada "Saltburn" ma trafić do kin.

Pojawiły się również pierwsze kadry z filmu i fani są nimi zachwyceni. Porównują produkcję do "Tamtych dni, tamtych nocy", które zostały połączone z "Downton Abbey". Teraz już wiedzą, że mają na co czekać pod koniec roku.

To nie jedyny queery projekt z Jacobem Elordim. Aktor pracuje też nad ekranizacją powieści "On Swift Horses", a w tej produkcji u jego boku pojawi się m.in. Daisy Edgar-Jones ("Normalni ludzie"). Data premiery tego filmu niestety nie jest jeszcze znana.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2