Roxie Węgiel pojedzie na Eurowizję? Jest deklaracja piosenkarki
We wtorek 31 kwietnia Roksana Węgiel opublikowała story na Instagramie. Piosenkarka zadeklarowała, że jeżeli uda jej się wygrać najnowszą edycję programu "Taniec z gwiazdami", zdecyduje się na odważny krok. Chodzi reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji.
Roksana Węgiel, w kraju znana jako "Roxie", to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia w kraju nad Wisłą. Jest piosenkarką, autorką tekstów, a także kompozytorką popową. Największą sławę zyskała w 2018 r. jako zaledwie 13-letnia dziewczynka. Wygrała wtedy pierwszą edycję programu "The Voice Kids", który emitowany jest w drugim programie Telewizji Polskiej. W tym samym roku zajęła pierwsze miejsce podczas organizowanego w Mińsku 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Podobne
- Roksana Węgiel o współpracy ze Szpakiem. Brudy wyszły na jaw
- Nicki Minaj na Open'er Festival 2024? Wiemy, kto wystąpi w Gdyni
- Billie Eilish pocałowała Quenlin Blackwell? Znamy pragnienia piosenkarki
- Ralph Kaminski pojedzie na Eurowizję 2026? Jego fani są za!
- Roxie Węgiel wstydzi się współprac? Internauci krytykują
Jako że Roksana ma już za sobą doświadczenie ze sceną eurowizyjną, wiele słuchaczy oraz słuchaczek zastanawiało się, czy odważy się na zgłoszenie propozycji piosenki do konkursu, ale tym razem dla dorosłych. Artystka nie wykazywała zainteresowania tym pomysłem. Wszystko jednak zmieniło się we wtorek 31 kwietnia. Roxie Węgiel w mediach społecznościowych obiecała, że jeżeli wygra "Taniec z gwiazdami", stworzy propozycję na Eruowizję.
KUBA SZMAJKOWSKI: ZAWSZE CHCIAŁEM ŚPIEWAĆ SOLO
Roxie Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji?
Roxie Węgiel bierze udział w najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami". W niedzielę 5 kwietnia odbędzie się finał, do którego udało się dotrzeć piosenkarce wraz z jej partnerem Michałem Kassinem. Co tydzień para prosiła, aby widzowie wymyślali dla nich challenge, którego będą musieli się podjąć. Tym razem padła propozycja, aby Roksana zgłosiła się na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji, jeśli zdobędzie kryształową kulę.
- Kochani, przejrzeliśmy wasze wyzwanie i jedno szczególnie zwróciło naszą uwagę. Jest to coś, do czego przymierzam się już od dłuższego czasu i myślę, że w końcu czuję się gotowa. Także, jeśli wygramy "Taniec z gwiazdami", zgłaszam się na preselekcję do Eurowizji w 2026 r. Jezu, ale emocje. Ja się tak stresuję kochani, to jest tak wielkie wyzwanie, ale podejmujemy się tego. [...] Michał wystąpi ze mną, jeśli to wszystko się uda - powiedziała Roksana w mediach społecznościowych.
Roksana razem z Michałem Kassinem zaapelowali do widzów, aby ci trzymali za nich kciuki i oddawali głosy. Podkreślili, że wszystko zależy właśnie od obserwatorów oraz obserwatorek piosenkarki. Jeżeli artystka nie zdobędzie w niedzielę 5 kwietnia kryształowej kuli, nie zgłosi się na preselekcje do Eurowizji w 2026 r.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ