Psia influencerka została zatrzymana przez prokuraturę

Psia influencerka zatrzymana. Koniec kaźni zwierząt

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Weronika Paliczka,
29.03.2024 12:30

Influencerka, która zajmowała się szkoleniem psów, została zatrzymana przez prokuraturę. W sprawie Małgo od września 2023 r. toczy się postępowanie w związku z podejrzeniem stosowania przemocy wobec zwierząt.

Szkolenie psów nie należy do najłatwiejszych zajęć. Zwierzęta, nie rozumiejąc poleceń, czasem reagują agresją. Coraz więcej behawiorystów zwraca uwagę na błędną teorię dominacji, stosowaną m.in. przez Cesara Millana. Trenerzy uczeni są obecnie, aby uzyskiwać oczekiwane efekty poprzez współprace, a nie kary i wymuszaną dyscyplinę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Psia influencerka ma kłopoty

O sprawie Małgorzaty K. "Małgo" środowiska pro-zwierzęce mówiły od dłuższego czasu. Influencerka jest właścicielką szkoły dla psów "Mam psa. I co dalej?". Jednak działacze na rzecz zwierząt nie zachwycają się jej osiągnięciami. 13 listopada 2023 r. na tereny szkół należących do Małgo wkroczyli funkcjonariusze policji, a wraz z nimi - biegli, pracownicy PIW, technicy kryminalistyki oraz przedstawiciele organizacji, które pomogły nagłośnić sprawę, w tym WIOZ i fundacji Mondo Cane. Na miejscu zabezpieczono 17 zwierząt w stanie skrajnego zaniedbania. 15 osobników przewieziono do schroniska. 13 psiaków zostało prawie natychmiast odebrane przez właścicieli.

Sprawę Małgo nagłośniono, gdy pod jej opiekę trafił golden retriever Coffie, który miał problemy z agresją. Influencerka przez 10 dni trzymała go zamkniętego w małej klatce z kagańcem na pysku. Po zdjęciu kagańca z pyska psa leciała krew. Zwierzę było wyprowadzane na spacery dwa razy dziennie, wówczas miało na sobie dławik.

trwa ładowanie posta...

Małgo chciała uciec za granicę?

Poznańska prokuratura od początku marca próbowała postawić Małgo zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Było to jednak niemożliwe, ponieważ kobieta skutecznie unikała spotkania z prawnikami. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej prokuratury, powiedział w rozmowie z "Wyborczą": - Ewidentnie nas unikała.

W związku z informacjami, jakoby Małgo miała w planach opuścić Polskę, prokuratura wystosowała wniosek do sądu o areszt poszukiwawczy. Łukasz Wawrzyniak informuje: - Sąd przychylił się do naszej prośby i w czwartek, 28 marca rano policja zatrzymała Małgorzatę K. i doprowadziła do aresztu w Poznaniu.

Prokurator informuje, że Małgo usłyszy zarzuty prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że święta wielkanocne spędzi w areszcie. Za znęcanie się nad zwierzętami influencerce może grozić nawet do trzech lat więzienia.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 109
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 16
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 44
  • emoji kupka - liczba głosów: 46
Jest złe traktowanie zwierząt, jest wielkie powszechne oburzenie. W tym samym czasie zabija się dzieci podczas aborcji, i wielu sposród oburzonych męczniem zwierząt, nie widzi problemu w zabijaniu ludzi! Czy to nie obłęd? Czy to nie jest szczyt hipokryzji? Poddaję temat nie ku gównoburzy tylko ku zastanowieniu wszystkim.
Odpowiedz
18Zgadzam się103Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Trener,zgłoś
Niezna się na swoim zawodzie Psu trzeba pokazać dominację Ale nie jest to równoznaczne z bestialstwem
Odpowiedz
7Zgadzam się16Nie zgadzam się
Mario,zgłoś
Życzę ci wszystkiego najgorszego
Odpowiedz
9Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 59