Bulwersująca oferta pracy dla osób niskorosłych

Praca dla osób niskorosłych. Przebrania piratów, dragi i taca na głowie

Źródło zdjęć: © Disney
Konrad SiwikKonrad Siwik,05.05.2023 12:15

Na jednej z grup z ofertami pracy pojawiło się wyjątkowo bulwersujące ogłoszenie. Organizator wieczoru kawalerskiego poszukuje osób niskorosłych, które miałyby wypłynąć w rejs z uczestnikami zabawy. Absurdalne są jednak wymagania stawiane kandydatom.

Wieczór kawalerski to z pewnością ważny dzień zarówno dla pana młodego, jak i jego kumpli, którym przypadła organizacja imprezy. Możliwości wyboru odpowiedniej zabawy jest wiele, ale pomysł, na który wpadł pewien gość, wzbudził spore poruszenie wśród internautów.

Sęk w tym, że facet chyba naoglądał się "Wilka z Wall Street" i "Piratów z Karaibów", bo tak brzmi opublikowana przez niego oferta pracy dla osób niskorosłych:

"Poszukuję osób niskorosłych, które zechcą wziąć udział w wieczorze kawalerskim w dniach 10-14 sierpnia. Ruszamy z Warszawy nad morze, gdzie czeka na nas jacht, na którym wszystko jest zapewnione. Jedyne czego bym chciał, to żebyście byli przebrani za piratów. Jak będzie ktoś chętny na chodzenie z tacą na głowie za dodatkową premię to z***biście. Gwarantuję szacunek i świetną zabawę. Tylko osoby otwarte na używki, nagość i całą możliwą patologię. Myślę, że 1000 zł za dzień, czyli 4000 zł za weekend imprezowania to dobra oferta.
Oferta pracy dla osób niskorosłych
Oferta pracy dla osób niskorosłych (Facebook)

"Gwarancja szacunku, świetnej zabawy i patologii"

Wiele osób może być zszokowanych i zbulwersowanych po przeczytaniu tej oferty pracy. Nie tylko jest ona nieprofesjonalna i nieodpowiedzialna, ale także jawnie dyskryminuje osoby niskorosłe. Uwagę na to zwróciła m.in. Ola Petrus - niskorosła komiczka, pisarka i aktywistka.

trwa ładowanie posta...

Oferta ta jest jawnym wykorzystaniem niskiego wzrostu i odmienności innych osób w celu zapewnienia sobie atrakcji i zabawy. Przebranie za piratów i noszenie tacy na głowie stanowi naruszenie godności i szacunku osób niskorosłych. Co więcej, wymaganie otwartości na używki i "całą możliwą patologię" sugeruje, że praca ta będzie związana z niebezpieczeństwem, a może nawet przestępczością.

Oferta ta nie tylko łamie wszelkie normy etyczne, ale także może być uważana za nielegalną. Dyskryminacja ze względu na wzrost jest niezgodna z prawem, a wymaganie otwartości na narkotyki i patologie jest sprzeczne z regulacjami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ponadto, sugerowanie "gwarancji szacunku i świetniej zabawy" jest manipulacyjne i nieodpowiedzialne. Bo gdzie tu mowa o poważaniu, jeśli jako osoba niskorosła masz biegać w stroju pirata i jeszcze z tacą na głowie. Osoby, które odpowiedziałyby na tę ofertę, mogłyby być narażone na niebezpieczeństwo i wykorzystanie, nie tylko ze strony pracodawcy, ale także ze strony uczestników.

Trudno nie odnieść się do walk byków z osobami niskorosłymi, które w końcu zostały zakazane. Jeszcze do niedawna w Hiszpanii organizowano wydarzenia, w których osoby niskorosłe przebrane za klaunów narażały swoje zdrowie i życie dla rozrywki widzów. Mamy nadzieję, że oferty pracy takie jak powyższa podobnie znikną z przestrzeni publicznej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3