TasteAtlas: najlepsze desery na świecie

Polski sernik doceniony. Jest lista najlepszych deserów na świecie

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
01.11.2023 15:33

TasteAtlas opublikował listę najsmaczniejszych deserów na świecie. Polskie ciasta również zostały wyróżnione.

TasteAtlas to kulinarny przewodnik online, który opisuje jedzenie z całego świata. Na ich stronie internetowej można znaleźć restauracje godne odwiedzenia, przepisy na autentyczne potrawy pochodzące z danego regionu wraz z oceną w pięciostopniowej skali, a także listę najpopularniejszych dań z lokalnej kuchni.

Przykładowo polskie pierogi uzyskały wynik 4.7 na 5 gwiazdek, kluski śląskie 4.4, rogal świętomarciński 3.9, a kwaśnica 4.3.

TasteAtlas regularnie publikuje rankingi najlepszego jedzenia w danej kategorii. Polska już kilka razy uplasowała się w ścisłej 10-tce.

Polski sernik świat dominacja

Polska kuchnia jest doceniana na świecie - także oficjalnie w rankingach TasteAtlas. Przykładowo na liście najlepszych zup stworzonej przez portal, zaszczytne drugie miejsce otrzymał żurek. Na wyróżnienie załapał się też rosół, borowikowa i barszcz czerwony. Przodujemy też na liście najlepszych ciast. W TOP 10 znalazły się trzy "placki" z Polski - sękacz, karpatka i na pierwszym miejscu - sernik.

trwa ładowanie posta...

Sernik został wybrany także jako jeden z najlepszych deserów na świecie. Zamyka pierwszą dziesiątkę, aczkolwiek mierzył się z przeciwnikami nie tylko wśród ciast. Entuzjaści sernika pewnie nie będą zadowoleni z jego wyniku, ale umówmy się - przegrać z tiramisu to żaden wstyd.

Do pierwszej 50-tki załapała się także szarlotka, która uplasowała się na szczęśliwym, 13. miejscu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5