Spróbowałem zupy wspierającej środowiska LGBT.

Spróbowałem zupy wspierającej środowiska LGBT. O co chodzi w tym wszystkim?

Źródło zdjęć: © Własne, Materiały własne red. Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.12.2021 08:08

Firma Zdrowa Zupa podesłała mi kilka swoich specjałów. W tym: zupę wspierającą środowiska LGBT+. I co? Oto kilka moich przemyśleń.

Zupy do testów podesłała firma Zdrowa Zupa.

Temat cateringów jest obecnie już w mainstreamie. Każdy robi swoje zestawy dań - mogę się założyć, że w promieniu 5 km od waszego domu znajdzie się kilka takich punktów. Zdecydowanie nikt nie powinien być głodny, no, chyba że nie ma kasy. Bo problemem takich cateringów jest stosunkowo wysoka cena. Nie jest niby wysoka jak na liczbę dań i jakość produktów - ale umówmy się, że jest drogo dla przeciętnego człowieka.

Mniejsza o tym. Dzisiejszego bohatera odkryłem przez przypadek. Ot, ktoś na Twitterze podrzucił obrazek zupy z tęczowym sercem. Pomyślałem: "zupa LGBT?", co brzmi przecież śmiesznie - ale obecnie trudno o zaskoczenie na rynku.

Zrobiłem research (przysięgam, to nie idzie w stronę słynnej relacji z pociągu) i tadam! Oto firma, która przeznaczyła partię produktów - tutaj zupę kalafiorową - na wsparcie środowisk LGBT+. Dokładniej, to umieszczone zostało wcześniej podrzucone serce w kolorach tęczy. Super, bo nie brzmi jak milowy krok, ale wiele większych firm nie stać nawet na to.

Przypomnijcie sobie Pride Month. Co większość korporacji wtedy robi? Zmienia ikonkę swojego profilu na tęczowe kolory, dodają jakąś informację i tyle. Mija czerwiec, wszystko wraca do starego ładu. A tutaj? Otwarte wsparcie i dumne prezentowanie tęczy całym rokiem.

trwa ładowanie posta...

Jak smakuje "Kalafiorowa Tęczowa"?

Zupy od firmy Zdrowa Zupa
Zupy od firmy Zdrowa Zupa (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Zaznaczę: nie jestem proponentem zup. Jest to dla mnie nowe terytorium, które zawsze było dla mnie ziemią nieznaną. Ale mi kalafiorowa od Zdrowej Zupy bardzo posmakowała. Tak fest posmakowała, bo tego się nie spodziewałem. Jest pełna składników, nasyca i jest smaczna. Ot, to nie jest kolejny klasyk na święta "woda z solą".

Zupy od firmy Zdrowa Zupa
Zupy od firmy Zdrowa Zupa (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Na spróbowanie otrzymałem też kilka innych smaków:

 • Ogórkowa z kaszą jaglaną;
 • Barszcz ukraiński Julii;
 • Kapuśniak mięsny;
 • Makaronowa fit;
 • Żurek mięsny;
 • Pomidorowa z soczewicą.
Zupy od firmy Zdrowa Zupa
Zupy od firmy Zdrowa Zupa (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

I tutaj mam moich faworytów. Pomidorowa, ogórkowa i, oczywiście kalafiorowa, są świetne. Pełne smaku, warzyw - zapychają, a to jest ważne przy takich dietach. I jak mogliście się dowiedzieć, każdy będzie zadowolony, bowiem opcji vege i wegetariańskich jest nawet więcej, niż mięsnych.

Zupy od firmy Zdrowa Zupa
Zupy od firmy Zdrowa Zupa (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Mój problem: cena

Nie jest tanio. Zdrowa Zupa przedstawia swoje zupy jako kurację odchudzającą. Ot, codziennie po 4-5 zup + dodatki i powinniście być na dobrej drodze do schudnięcia. Dobry pomysł, świetne wykonanie - ale koszt boli:

4 tygodnie kuracji miksem zup to wydatek 1708 zł (61 zł na dzień).

Zupy od firmy Zdrowa Zupa
Zupy od firmy Zdrowa Zupa (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Dość dużo. W porównaniu do innych cateringów cenowo Zdrowa Zupa plasuje się gdzieś na średniej i wyższej półce cenowej. Jakby cena jednej zupy nie przekraczała 10-12 zł, to byłoby o wiele łatwiej przełknąć wydatek. I tak nie jest źle!

Osobiście jednak wolałbym skusić się odrobinę inny sposób postępowania. Gdybym zdecydował się na dietę, co powinno się wiązać z konsultacją u dietetyka, to wolałbym jeść dziennie połowę zup: zamiast czterech, tylko dwie - a resztę kalorii dopełnić innymi daniami. Obawiam się, że w ciągu kilku tygodni takie zupy mogą się znudzić. A że produkty Zdrowej Zupy mają długą datę ważności, to i mogą chwilę poleżeć w chłodnym miejscu.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0