Polacy to głupi naród? Młodzi ankietowani nie mają złudzeń
Co młodzi Polacy uważają o swoich współobywatelach? Tiktoker postanowił sprawdzić, czy ankietowani uważają mieszkańców Polski za naród mądry i pomysłowy. Wyniki ankiety przerosły oczekiwania odbiorców.
Która narodowość jest najpiękniejsza, a która najmądrzejsza? Wśród mieszkańców całego globu powtarzane są stereotypy o tym, że Niemcy są najbardziej punktualni, Hiszpanie najbardziej temperamentni, a Azjaci najdokładniejsi. Każdy naród czy grupa społeczna ma swoje "naj" zarówno wśród superlatywów, jak i negatywów. Co jednak stanie się, jeśli o podejście do danego narodu zapytamy jego przedstawicieli? Tiktoker VV Mati postanowił to sprawdzić.
Podobne
- To igranie ze śmiercią. Młodzi Polacy dołączają do "zabawy"
- Spotykanie się z kimś innej wiary to grzech? Najjjka edukuje
- Concrete Chickens rozweselają Polskę. Jak to jest być gołębiem? [WYWIAD]
- Fagata wraca do Pandora Gate. "Nikogo nie broniłam"
- Najjjka o rozwodzie. "Nie mogłabym przyjmować Pana Jezusa"
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI
Polacy nie wymyślili płatności blik?
Tiktoker VV Mati zapytał młodych mieszkańców Warszawy, czy Polacy byliby w stanie wymyślić rozwiązanie podobne do płatności blik. Pytanie należało do podchwytliwych, ponieważ nowa forma płatności została stworzona przez bank PKO BP. Pomysłodawcą rozwiązania był Zbigniew Jagiełło, wieloletni prezes banku.
"Polacy nie są zbyt mądrzy"
Co o kreatywności Polaków sądzą warszawiacy? Wszyscy ankietowani byli zgodni. Pierwszy przepytany chłopak twardo stwierdził: "Polacy są za głupi". Druga dziewczyna dodaje: "Z naszą mentalnością raczej nie liczmy na to. Raczej nie wymyślimy (podobnego rozwiązania - przyp. red.)". Ankietowana, która wcześniej dała się poznać jako fanka Niemiec, ponieważ kraj ten zalegalizował marihuanę, nie postawiła na Polakach grubej kreski, jednak z jej wypowiedzi nie bije przesadny optymizm.
Kolejna ankietowana dodaje, że "Polacy nie są zbyt mądrzy", więc raczej nie wymyślą rozwiązania podobnego do blika. Swoją wypowiedź kończy stwierdzeniem, że "trzyma kciuki".
Internauci krytykują ankietowanych
Nagrania z młodymi warszawiakami odbiły się szerokim echem w internecie. Jeden z komentujących film na TikToku zapytał, czy materiał był kręcony pod szkołą zawodową. Inny szydzi z ankietowanych, pytając, czy może chociaż Polacy są w stanie stworzyć coś takiego jak Paczkomat. Wiele osób zastanawia się, skąd tiktoker bierze ludzi do filmików, ponieważ ich poziom wiedzy i wypowiedzi zaskakuje nawet wprawionych widzów różnego rodzaju ankiet.
Popularne
- Największe sekrety Spotify Wrapped. Czy muzykę AI uwzględniono w podsumowaniu? [WYWIAD]
- Mrozu rusza w "Odpowiedni moment Tour". Kiedy startuje sprzedaż biletów?
- Ralph Kaminski rozpoczyna nową erę. Po deszczu zawsze wychodzi tęcza [RELACJA]
- Dlaczego myślę, że BAZA wygra milion złotych? Sory FAZA, dobry start to nie wszystko [OPINIA]
- "KOCHAM POLSKĘ" za koncerty Mery Spolsky. Oto prawdziwe dobro narodowe [RELACJA]
- Jaki jest twój festiwalowy perfect match? Edycja: Polska. Idealny prezent na Święta last minute [VIBEZ IN LINE]
- Fani Lorde czekali na jej koncert ponad dobę. Co jeszcze są w stanie zrobić dla artystki? [VIBEZ IN LINE]





