Pies piratem drogowym. Przekroczył prędkość o 11 km/h

Pies wpadł za zbyt szybką jazdę. Właściciel próbował się wykręcić

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
03.10.2023 18:30

Skoro pies może być dzieckiem (psieckiem), to najwyraźniej może być również kierowcą. W mandat za przekroczenie prędkości próbował wrobić swojego pupila pirat drogowy ze Słowacji.

Amatorzy szybkiej jazdy kojarzą się jako wygolone karki w dresach, koniecznie za kierownicą BMW. Co, jeśli to wszystko kłamstwo, a amatorscy kierowcy rajdowi, którzy ścigają się po państwowych drogach to tak naprawdę słodkie pieski? Wiemy, że potrafią być z nich niezłe ananasy. Wystarczy spojrzeć na takiego Ciapunia...

W Słowacji policja zatrzymała auto, które przekroczyło prędkość o zawrotne 11 km/h. Takie rzeczy się zdarzają. Jak często jednak zhaltowany kierowca próbuje zwalić winę na swojego zwierzaka? Odpowiadamy: zdarzyło się to przynajmniej raz.

Właściciel próbował wrobić psa w nieprzepisową jazdę
Właściciel próbował wrobić psa w nieprzepisową jazdę (Facebook)

Słowak zatrzymany za przekroczenie prędkości. Twierdzi, że to pies

Wymówka "pies zjadł mi pracę domową" chyba za bardzo zapisała się w popkulturze, skoro ten motyw wykorzystują nawet kierowcy. 31-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w miejscowości Šterusy za przekroczenie prędkości. Zarzekał się, że stało się to dlatego, że jego pies wskoczył mu na kolana.

- Zamiast kierowcy do aparatu pięknie uśmiechnął się brązowy pies myśliwski, który grzecznie siedział za kierownicą Skody i spoglądał przez szybę z tęsknotą na młode sarny. Zepsuliśmy mu plany polowań - oświadczyli słowaccy policjanci.

Funkcjonariusze po przeanalizowaniu sytuacji doszli do wniosku, że w samochodzie nie doszło do żadnych gwałtownych ruchów i nałożyli na nieodpowiedzialnego właściciela dwa mandaty. Jeden za przekroczenie prędkości, drugi za niebezpieczne zachowanie za kierownicą.

Fanpage słowackiej policji apeluje do właścicieli zwierząt, aby uważali na swoich pupilów podczas jazdy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0