Paryż na wojnie z kierowcami. Ekolodzy zachwyceni
W ostatnich latach coraz ważniejsze staje się dbanie o środowisko. Sadzenie nowych drzew lub budowanie ścieżek rowerowych to tylko część inwestycji, jakie europejskie miasta zaczynają wcielać w życie. Prezydent Paryża również stworzyła własny plan na zwiększenie miejsc zielonych.
Anne Hidalgo, mer (prezydent) Paryża, ogłosiła nowe inwestycje w centrum miasta. W oświadczeniu powiedziała, że mają powstać cztery nowe parki w ważnych turystycznych miejscach:
Podobne
- "Zbrodnia na naturze". Protestują przeciwko tamie na chronionej rzece
- Planujesz wyjazd na Bali? Zapłacisz teraz nowy podatek
- Dlaczego w Szwecji topią choinki? Nietypowy pomysł na recykling
- Kierowcy SUV-ów nie są mile widziani. Zapłacą więcej z parkowanie
- W Europie jest coraz więcej wilków. UE rozważa radykalne rozwiązanie
- naprzeciw ratusza;
- za Operą Garnier;
- przy Dworcu Lyońskim;
- wzdłuż nabrzeża Sekwany.
Mają to być jedne z wielu inicjatyw Hidalgo, aby uczynić Paryż bardziej zielonym miastem. Kobieta została merem w 2014 r. i od tego czasu stworzyła 30 terenów zielonych, ale też obiecała zbudować 50 km ścieżek rowerowych.
Więcej parków w centrum Paryża?
Dodatkowo prezydent Hidalgo ma zakazać wjazdu samochodów na jedną z centralnych ulic Paryża w okolicy muzeum Luwr. Oznacza to, że stolica Francji ma być w połowie pokryta zielenią lub innymi udogodnieniami. Obecnie parki obejmują zaledwie 9,5 proc. powierzchni miasta.
- Musimy zasadzić zieleń w mieście, aby dostosować się do przyśpieszającej zmiany klimatu. Chcemy, żeby powietrzem lepiej się oddychało. Chcemy też oddać przestrzeń publiczną Paryżanom, którzy często żyją w ciasnych mieszkaniach - mówił wicemer Paryża David Belliard w rozmowie z The Times.
Władze Paryża konsultują z mieszkańcami stolicy Francji, co ma zostać zbudowane. Do wyboru są m.in.
- drzewa i rośliny;
- działki warzywne;
- kompostowniki;
- place zabaw;
- parkingi dla rowerów;
- higieniczne toalety publiczne.
źródło: f5.pl
Popularne
- W sklepach pojawiło się malinowe masło. Czy to może być dobre?
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- Wojtek Gola wie, kiedy IShowSpeed zjawi się w Polsce? "Pokażmy, że Polska górom"
- Bagi wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Spokojnie, Wojtek Kucina go wkręci
- Viki Gabor wydała kolekcję ubrań "ARONOŁ". Kosmiczne ceny dresów
- Ariana Grande wraca na scenę? Wcale nie kończy kariery muzycznej
- Afera o dom FAZY. Friz załatwił dziewczynom łazienkę bez rolet
- Kim jest dziewczyna Marcina Dubiela? Arkadiusz Tańcula ciągnie go za język
- Książulo spróbował drożdżówkę za 59 zł. Warto wydać tyle pieniędzy?