Ostatni film Stuu usuwany z YouTube

Ostatni film Stuu znika z YouTube. Wiadomo, kto za tym stoi

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,02.11.2023 17:15

Ostatni film Stuu został usunięty z kanału Amadeusza Ferrariego. Zniknął również z innych kont na YouTube, które go powielały. Okazuje się, że za wszystkim stoi dziennikarz, który zgłosił do administracji platformy naruszenie praw autorskich.

Sprawa ostatniego filmu Stuu od samego początku budziła spore kontrowersje. Niektórzy widzowie, a nawet sam Sylwester Wardęga, podejrzewali, że nagranie może być deepfakiem. W końcu trafiło na YouTube za sprawą Amadeusza Ferrariego, który uważany jest przez część internautów za farmazoniarza.

Autentyczność filmu potwierdził Mikołaj Tylko "Konopskyy". Twórca commentary podkreślił jednak, że materiał został opublikowany wbrew woli polskich prawników Stuarta B. Ostatecznie film Stuu zniknął z kanału Amadeusza Ferrariego. Szybko wyszło na jaw, kto za tym stoi.

trwa ładowanie posta...

Wiadomo, kto stoi za usunięciem filmu Stuu z kanału Ferrariego

Reżyser, producent filmowy i publicysta Paweł Zastrzeżyński osobiście przyznał się do zgłaszania naruszania praw autorskich do filmu. Swoje oświadczenie z wyjaśnieniami opublikował na X [Twitterze].

"Chcę przekazać, że robię to, gdyż publikacje naruszają moje prawa autorskie. Film został opracowany i pozyskany przeze mnie w wyniku dziennikarskiego śledztwa, nad którym rozpocząłem pracę jeszcze przed publikacjami na temat domniemanych czynów pe*ofilskich przez Stuarta B" - tłumaczy Zastrzeżyński.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

"Film wypłynął przez mój błąd, trwający ok. 5 min tj. udostępnienia pliku źródłowego dla każdego na moim Google Dysku. Dlatego ostatecznie pojawił się na koncie AMADI, który go opublikował w dwóch częściach z zastrzeżeniem, że nie zna źródła" - wyjaśnia.

trwa ładowanie posta...

Według Zastrzeżyńskiego "film jest rozpowszechniany w sposób, który wypacza i manipuluje treścią". Co ciekawe, reżyser za przykład podał Konopskiego. "Dziś, gdy wrzawa ucichła, postanowiłem uporządkować i wyegzekwować to, co stanowi Prawo Autorskie i Prawo Prasowe. Dlatego staram się, aby materiał, który opracowałem, był prezentowany tylko w całości i bez manipulacji" - kwituje Zastrzeżyński.

Ostatni film Stuu nie zniknął jednak na dobre z YouTube’a. Obecnie można go obejrzeć wyłącznie na kanale Pawła Zastrzeżyńskiego.

Stuart Burton - Stuu - Ostatni film (całość 21 min) - 17 października 2023 #pandoragate #stuu

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1