Nowa funkcja w mObywatel. Chodzi o płatności
Aplikacja mObywatel wprowadza nowe funkcje. Już niedługo wszyscy, którzy zdecydowali się na jej zainstalowanie, będą mogli z nich korzystać. Chodzi o opłacanie podatków przy pomocy mobilnego programu w telefonie.
mObywatel to bezpłatna aplikacja mobilna wydawana przez Ministerstwo Cyfryzacji (wcześniej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów), oferująca dostęp do elektronicznych dokumentów i cyfrowych usług urzędowych, działająca na urządzeniach z systemem Android i iOS. Osoby korzystające z aplikacji mogą raz dwa dostać się do swoich najważniejszych dokumentów. Należą do nich:
- mDowód,
- mPrawo Jazdy,
- moje pojazdy,
- eRecepta,
- mLegitymacja poselska.
Podobne
Aktualnie nowa opcja, która ma już niedługo być dostępna dla wszystkich Polek i Polaków, jest pilotażowo wdrażana w kolejnych urzędach gminy. Nazywana jest ePłatnościami. Wszystko wskazuje na to, że w aplikacji znajdzie się kolejny sposób na szybkie poradzenie sobie z obowiązkowymi płatnościami.
Nowa opcja w mObywatelu
Jak czytamy na geekweek.interia.pl, ePłatności to opcja, która pozwoli nam bez trudu zapłacić podatki i opłaty do tej pory wykonywane np. w urzędzie miejskim. Cały jej system ma opierać się na świetnie znanym oraz popularnym Bliku. Co za tym idzie? Podatek od nieruchomości zapłacimy przez telefon. Zajmie to zaledwie moment i będzie uproszczone najbardziej, jak się da. W zależności od tego, jakie opcje będzie oferował dany urząd, w aplikacji zapłacimy:
- łączne zobowiązanie finansowe,
- podatek od nieruchomości,
- podatek rolny od osób fizycznych,
- podatek leśny od osób fizycznych,
- zagospodarowanie odpadów komunalnych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!
Jeśli ktoś chce sprawdzić, jak w aplikacji na telefonie prezentuje się najnowsza opcja, może już to zrobić. ePłatności znajdziemy w zakładce usługi. Należy jednak mieć z tyłu głowy, że może jeszcze nie być dostępna, aby z niej korzystać. Wszystko przez to, że na razie cały program jest jedynie pilotażowy i można go używać w urzędach w wybranych miastach.
Źródło: geekweek.interia.pl
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- "Diabeł morski" straszył u wybrzeży Teneryfy. Ryba skończyła marnie
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek