Luna opublikowała manifest

"NO WAR". Luna opublikowała wymowny manifest

Źródło zdjęć: © Instagram
KIW,
11.05.2024 19:30

Podczas trwania Eurowizji 2024, Luna, reprezentantka Polski, zdecydowała się zareagować na zamieszanie, które narastało wokół tego międzynarodowego konkursu. W odpowiedzi na napiętą atmosferę artystka opublikowała na swoim profilu na Instagramie nagranie, w którym wyraziła wsparcie dla finalistów konkursu. W swoim przekazie zaapelowała o pokój na świecie. Szczególnie interesujący jest opis, który Luna zamieściła pod filmem.

Eurowizja 2024 wywołała wiele emocji, nie tylko wśród uczestników, ale również wśród tych, którzy zgromadzili się w Malmö, aby świętować muzykę i jedność. Niestety, z różnych publikacji internetowych wynika, że atmosfera w Szwecji jest bardzo napięta, głównie z powodu sytuacji w Strefie Gazy.

Wielu uczestników konkursu wyraziło swoje oburzenie na udział Izraela w konkursie. Joost Klein i Marina Satti, podczas konferencji prasowej, zdecydowali się ignorować reprezentantkę tego kraju. Bambie Thug, z drugiej strony, chciało wystąpić w półfinale z napisem "Wolna Palestyna". Organizatorzy Eurowizji nie zgodzili się na to. W tej sytuacji Luna zdecydowała się zabrać głos.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Iza Zabielska: Byłam kiedyś z Influencerką

Luna opublikowała manifest w odpowiedzi na napiętą sytuację za kulisami Eurowizji

Luna, pomimo tego, że nie zakwalifikowała się do finału Eurowizji, zdecydowała się pozostać w Malmö, aby wspierać swoich przyjaciół. W odpowiedzi na napiętą atmosferę, która panuje za kulisami konkursu, Luna opublikowała na swoim profilu na Instagramie manifest w formie nagrania, który jest pełen znaczeń.

trwa ładowanie posta...

Pod filmem Luna zamieściła opis, który przyciąga uwagę. Ukazane są w nim flagi państw biorących udział w Eurowizji. Wśród nich nie ma jednak flagi Izraela. Piosenkarka ma na twarzy cekiny układające się w napis "NO WAR". Na czerwonej kreacji, którą nosiła reprezentantka Polski, widoczny jest napis "UNITED BY MUSIC" oraz zdjęcia przedstawicieli krajów, które wzięły udział w konkursie.

trwa ładowanie posta...

Internauci docenili gest Luny. W komentarzach podziękowali jej za to, że wspiera pokój na świecie.

Fakt, że dodałaś Joosta po tym, jak został zdyskwalifikowany. Kochamy cię Luna!!; Nie dodała flagi Izraela!; Jestem dumna z Ciebie Luna, że nie popierasz takiego kraju, jakim jest Izrael; Mocne, piękne i bardzo potrzebne - szczególnie dzisiaj przesłanie

- czytamy w komentarzach

Inni internauci byli zaskoczeni postawą Luny.

Zapomniałaś o Izraelu; Chyba nie miałaś na myśli "finału". Tutaj, nie ma flagi Izraela

- wytykali niektórzy internauci
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2