Oskar Szafarowicz może zostać wyrzucony z UW.

Nawet Czarnek nie pomógł. Znamy termin rozprawy Szafarowicza

Źródło zdjęć: © @Szafarowicz2001 X
Marta Grzeszczuk,
11.10.2023 16:49

Oskar Szafarowicz będzie miał rozprawę dyscyplinarną na UW. W jego sprawie interweniował minister Czarnek.

Przeciwko działaczowi PiS Oskarowi Szafarowiczowi toczy się postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuje prawo. UW chce wyciągnąć wobec studenta konsekwencje za skrajnie nieetyczne postępowanie w stosunku do dziecka posłanki Magdaleny Flis. Po wysłuchaniu przez komisję dyscyplinarną na uniwersytecie zapadła decyzja ustaleniu terminu rozprawy dyscyplinarnej.

Szafarowicz ma rozprawę dyscyplinarną 7 listopada

trwa ładowanie posta...

Termin rozprawy ujawniła na X inna studentka prawa na UW - Daria Brzezicka. To ona na początku roku zebrała 22 tys. podpisów pod apelem do uczelni o zainteresowanie się postępowaniem Szafarowicza. W poście pokazała zdjęcie wezwania go przez Komisję dyscyplinarną ds. studentów i doktorantów UW w charakterze Obwinionego na rozprawę 7 listopada 2023 r.

Gdy Szafarowicz dzielił się informacjami na temat przebiegu postępowania, głos zabierał również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Minister skierował pismo do rektora UW. W rozmowie z portalem i.pl informował również: "Marksizm niestety opanowuje uniwersytety w Polsce, w tym Uniwersytet Warszawski. Dlatego po piśmie, które skierowałem do rektora UW, zamierzam zaprosić go na rozmowę i ostro sprzeciwić się tego typu praktykom".

Nie ma informacji czy taka rozmowa rzeczywiście się odbyła. Jeśli tak było, nie przyniosła oczekiwanego przez Czarnka rezultatu. Najdotkliwszą konsekwencją, jaką Uniwersytet może wyciągnąć w stosunku do Szafarowicza w wyniku rozprawy, jest usunięcie go z listy studentów. Działacz PiS jest obecnie na drugim roku studiów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 772
  • emoji ogień - liczba głosów: 17
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 111
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 24
  • emoji kupka - liczba głosów: 53
Zyga,zgłoś
Powinniśmy surowo karać takich nieodpowiedzialnych ludzi, w przeciwnym wypadku będziemy mieli w naszej Kochanej Ojczyźnie, więcej nieodpowiedzialnych partii i partyjek skrajnie nieodpowiedzialnych za postępowanie nie tylko zgodne z naszym prawem, ale również ze zdrowym rozsądkiem. Normalności w życiu codziennym trzeba będzie szukać z przysłowiową świeczką. "Czarno" to widzę!!!
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
Gość,zgłoś
Super ukarać przykładnie
Odpowiedz
11Zgadzam się5Nie zgadzam się
Mocca,zgłoś
Jego zachowanie jest zenujace
Odpowiedz
17Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 211
Komentarze (211)
Powrót