Zmarł po zjedzeniu kawałka pizzy

Najsmutniejsza śmierć. Nie dokończył swojej ostatniej pizzy

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
17.01.2024 13:15

23-letni Brytyjczyk umarł po zjedzeniu kawałka pizzy. Nie zdążył nawet skonsumować go w całości.

Smutna historia rozegrała się w News Castle w Wielkiej Brytanii. 23-letni James Atkinson zmarł w wyniku reakcji alergicznej po zjedzeniu kawałka pizzy.

Młody mężczyzna wraz ze swymi współlokatorami przez aplikację oferującą jedzenie na wynos zamówił trzy pizze z lokalnej restauracji. Nie zdążył dojeść do końca jednego kawałka pizzy, kiedy dostał silnego ataku. Natychmiast trafił do szpitala, a lekarze walczyli o jego życie. 23-latek zmarł po niecałej godzinie. Wydarzenie miało miejsce w 2020 r.

Zmarł po zjedzeniu kawałka pizzy
Zmarł po zjedzeniu kawałka pizzy (canva)

Umarł po zjedzeniu pizzy tikka masala. Był uczulony na orzeszki

Powodem śmierci Jamesa była silna reakcja alergiczna wywołana przez orzeszki ziemne. Orzechy należą do "wielkiej ósemki alergenów pokarmowych", czyli najbardziej i najczęściej uczulających produktów. Chłopak wiedział o swoim uczuleniu. Nie miał jednak pojęcia, że pizza z kurczakiem tikka masala zawiera orzeszki ziemne.

Koronerka Karen Dilks badająca sprawę Atkinsona przekazała mediom, że 23-latek nie poinformował restauracji o swojej alergii. Z drugiej strony podkreśliła, że w menu nie było informacji o tym, że mieszanka przypraw do przygotowania kurczaka tikka masala zawiera orzeszki w proszku.

Koronerka apeluje do władz o wprowadzenie zmian prawnych zobowiązujących restauracje do podawania listy alergenów zawartych w potrawach, które są zawarte w menu.

trwa ładowanie posta...

Źródło: tvn24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0