Najsmutniejsza śmierć. Nie dokończył swojej ostatniej pizzy
23-letni Brytyjczyk umarł po zjedzeniu kawałka pizzy. Nie zdążył nawet skonsumować go w całości.
Smutna historia rozegrała się w News Castle w Wielkiej Brytanii. 23-letni James Atkinson zmarł w wyniku reakcji alergicznej po zjedzeniu kawałka pizzy.
Podobne
- Nagrywał recenzje jedzenia. Spotkał go wstrząsający koniec
- Książulo zjadł najostrzejszą pizzę w Polsce. "Dzwoniliśmy na pogotowie"
- Tiktoker wyniósł jedzenie z Festiwalu Pizzy. Co na to obsługa?
- Książulo nie potrafi gotować? "Prawie każdą pizzę spalili"
- Pizzeria z Lublina rozwścieczyła kobiety. "Lochy" nie chcą "rykowiska"
Młody mężczyzna wraz ze swymi współlokatorami przez aplikację oferującą jedzenie na wynos zamówił trzy pizze z lokalnej restauracji. Nie zdążył dojeść do końca jednego kawałka pizzy, kiedy dostał silnego ataku. Natychmiast trafił do szpitala, a lekarze walczyli o jego życie. 23-latek zmarł po niecałej godzinie. Wydarzenie miało miejsce w 2020 r.
Umarł po zjedzeniu pizzy tikka masala. Był uczulony na orzeszki
Powodem śmierci Jamesa była silna reakcja alergiczna wywołana przez orzeszki ziemne. Orzechy należą do "wielkiej ósemki alergenów pokarmowych", czyli najbardziej i najczęściej uczulających produktów. Chłopak wiedział o swoim uczuleniu. Nie miał jednak pojęcia, że pizza z kurczakiem tikka masala zawiera orzeszki ziemne.
Koronerka Karen Dilks badająca sprawę Atkinsona przekazała mediom, że 23-latek nie poinformował restauracji o swojej alergii. Z drugiej strony podkreśliła, że w menu nie było informacji o tym, że mieszanka przypraw do przygotowania kurczaka tikka masala zawiera orzeszki w proszku.
Koronerka apeluje do władz o wprowadzenie zmian prawnych zobowiązujących restauracje do podawania listy alergenów zawartych w potrawach, które są zawarte w menu.
Źródło: tvn24.pl
Popularne
- Amsterdam zaprasza na rave na autostradzie. 9 godzin mocnego techno
- Łzy i drżący głos. PashaBiceps stracił czworonożnego przyjaciela
- Podejrzany o zabójstwo tiktokerki wrócił na miejsce zbrodni. Zostawił przerażający list
- Maskotki Minecraft do kupienia w Biedronce. Ile kosztują?
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- "Kocham cię". Justin Bieber w ogniu krytyki po słowach do 17-latki
- Mata przewiózł Marylę Rodowicz Mustangiem. Teledysk to totalny viral
- ChatGPT zamiast lekarza? Ekspert o nowym trendzie wśród Polaków [WYWIAD]
- "Bambiszonki" dropnęły do sklepów. Ile kosztują chrupki bambi?