Youtuber dostał się do Parlamentu UE? Zasłynął z pranków

Nagrywał głupie filmiki w sieci. Teraz zarobi fortunę w Brukseli

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
11.06.2024 15:45

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończyły się 9 czerwca. Jednym z kandydatów, który zdobył ogromne poparcie jest cypryjski youtuber. Mężczyzna słynący z pranków został europosłem.

Fidias Panayiotou to 24-letni youtuber pochodzący z Cypru. Mężczyzna jest znany z licznych pranków, które nie zawsze kończą się dobrze. Jakiś czas temu musiał poważnie tłumaczyć się z jednego ze swoich wybryków. Influencer opublikował film, w którym zrelacjonował wycieczkę do Japonii. Postanowił, że spróbuje uniknąć płacenia za bilety pociągowe oraz za śniadanie w pięciogwiazdkowym hotelu. Afera nie przeszkodziła mu w dalszym tworzeniu materiałów. Jego filmiki zdobywają viralowe zasięgi.

Youtuber sprankował samego siebie?

Fidias Panayiotou nie ukrywa, że jest osobą, która "zawodowo popełnia błędy". Mężczyzna nie ma najmniejszego pojęcia o polityce. W styczniu tego roku po raz pierwszy wziął udział w wyborach. Wtedy też udzielił wywiadu lokalnej telewizji Alpha Cyprus. To właśnie tam zdradził, że nigdy nie głosował, ale miał dość rządów "nerdów" w Brukseli. Wystąpienie idealnie dopełniał jego outfit - tenisówki, szorty, marynarka oraz trzy krawaty na szyi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

I Spent 100 Million in The Cheapest Country

trwa ładowanie posta...

Mimo niewiedzy Fidias postanowił kandydować do Parlamentu UE. W kwietniu tego roku złożył deklaracje. Youtuber utrzymywał, że jego celem nie jest zdobycie mandatu, a zmotywowanie młodych ludzi do zaangażowania się w politykę. Finalnie influencer sprankował samego siebie.

Youtuber dostał się do Parlamentu Europejskiego

Na Cyprze mieszka ok. 900 tys. osób. W wyborach do Europarlamentu wzięło udział 683 tys. Frekwencja wyniosła nieco poniżej 59 proc., co oznacza wzrost z 45 proc. w porównaniu z wyborami odbywającymi się w 2019 r. Analitycy zaznaczają, że jest to częściowo zasługa youtubera. Panayiotou zajął trzecie miejsce pod względem liczby oddanych na niego głosów. Aż 19,4 proc. mieszkańców kraju zdecydowało postawić "x" przy jego nazwisku. W konsekwencji mężczyzna został europosłem.

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0