Papież Franciszek spotkał się z ofiarami księży pedofilów

Nadużycia seksualne w Kościele. Papież spotkał się z ofiarami

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Papież Franciszek / Canva, Wikipedia
Natalia Witulska,
03.08.2023 15:45

Papież Franciszek przebywa w Lizbonie na Światowych Dniach Młodzieży. W środę 2 sierpnia wziął udział w prywatnym spotkaniu z ofiarami nadużyć seksualnych.

We wtorek 2 sierpnia papież Franciszek rozmawiał z ofiarami nadużyć seksualnych w Kościele. Na spotkaniu miała panować "atmosfera intensywnego słuchania".

Papież Franciszek i ofiary pedofilii

Spotkanie odbyło się podczas misji dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej w Portugalii. Papież Franciszek wysłuchał 13 ofiar pedofilii. Obecni byli również urzędnicy portugalskiego Kościoła, odpowiedzialni za ochronę nieletnich.

Z raportu komisji badającej wykorzystywanie seksualne nieletnich w Kościele katolickim w Portugalii udostępnionym w lutym 2023 r. wynika, że prawie 5 tys. dzieci było ofiarami pedofilii. Jak czytamy na bbc.com, powołana przez Konferencję Episkopatu Portugalii w celu zbadania nadużyć w ostatnich dziesięcioleciach komisja dodała, że to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Spotkanie Papieża Franciszka z ofiarami pedofilii
Spotkanie Papieża Franciszka z ofiarami pedofilii (Canva)

Jak donosi BBC, podczas wieczornego nabożeństwa w Lizbonie papież powiedział, że Kościół musi wsłuchać się w "bolesny krzyk ofiar". Dodał również, że skandal "wzywa do pokornego i ciągłego oczyszczenia, a gniew z tego powodu przyczynił się do rosnącego oderwania od praktykowania wiary".

Źródło: bbc.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Co Jezus powiedział na temat krzywdzenia dzieci w tym pedofilii ? Ewangelia Mateusza rozdział 18 wersety od 2 do 6 : „A on zawołał małe dziecko, postawił je wśród nich 3 i powiedział: „Zapewniam was, że jeśli się nie zmienicie i nie staniecie jak dzieci, to w ogóle nie wejdziecie do Królestwa Niebios. 4 A kto stanie się pokorny jak to dziecko, ten będzie największy w Królestwie Niebios. 5 Kto by przyjął jedno z takich dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje także mnie. 6 Ale kto by doprowadził do upadku jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, lepiej byłoby dla niego, żeby mu zawieszono na szyi wielki kamień młyński i utopiono go w morskiej głębinie.”
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kościół katolicki funkcjonuje opierając się na kłamstwach, zdradach i zbrodniach na przełomie wieków. Może jest on powszechny ale nie jest w żadnym przypadku Chrystusowy.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5