Elon Musk potwierdził walkę z Markiem Zuckerbergiem

Musk potwierdził walkę z Zuckerbergiem. Transmisja na X [Twitterze]

Źródło zdjęć: © Canva, Getty Images, Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,07.08.2023 11:00

Elon Musk najpierw zaproponował, a teraz sam potwierdził walkę z Markiem Zuckerbergiem. Zgodnie z zapowiedzią właściciela X transmisja odbędzie się na platformie, której szefuje Musk, a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Wiele wskazuje na to, że walka miliarderów rzeczywiście dojdzie do skutku. Szefowie dwóch wielkich platform mediów społecznościowych od czerwca dają publicznie wyraz temu, że zmierzą się w klatce. Widzieliśmy już zdjęcia z treningów Muska i Zucka czy dociętą sylwetkę tego drugiego.

Elon Musk potwierdził walkę z Markiem Zuckerbergiem

"Walka Zuck vs Musk będzie transmitowana na żywo na 𝕏" - poinformował Elon Musk na X [Twitterze]. "Cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne dla weteranów" - zapowiedział ekscentryczny miliarder.

trwa ładowanie posta...

Musk wcześniej napisał, że "podnosi ciężary przez cały dzień, przygotowując się do walki", a przez "brak czasu na treningi zabiera je do pracy". Na pytanie jednej z użytkowniczek X o sens walki odparł: "To cywilizowana forma wojny. Mężczyźni kochają wojnę".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mark Zuckerberg postawił oktagon w ogrodzie

Mark Zuckerberg najwyraźniej bardzo poważnie podchodzi do walki z Elonem Muskiem. Szef Mety w relacji na Instagramie opublikował zrzut ekranu z rozmowy z żoną Priscillą Chan na WhatsApp na temat nowego dodatku, który pojawił się w ich ogrodzie.

Zuck: "Widziałaś oktagon, który postawiłem na podwórku?"
Chan: "Tak, widziałam to".
Zuck: "Wygląda niesamowicie".
Chan: "Mark".
Zuck: "Mamy mnóstwo miejsca na podwórku!"
Chan: "Pracowałam nad tą trawą przez dwa lata".
trwa ładowanie posta...

Zuckerberg za pośrednictwem Threads poinformował też, że jest gotowy do walki. Zasugerował termin 26 sierpnia, ale nie otrzymał jeszcze potwierdzenia od Muska. Zuck zastanawia się także, czy transmisja nie powinna odbyć się na "solidniejszej platformie" od X, która "faktycznie umożliwi zebranie pieniędzy na cele charytatywne".

Mark Zuckerberg o walce z Elonem Muskiem
Mark Zuckerberg o walce z Elonem Muskiem (Instagram)

"Kocham ten sport i będę kontynuował rywalizację z ludźmi, którzy trenują bez względu na to, co się tutaj stanie" - zapewnia szef Mety.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7