30-latek z Florydy, który udusił dwie kobiety ma tatuaże swastyk

Morderca z nazistowskimi symbolami na twarzy. Usłyszał wyrok

Źródło zdjęć: © @fox4.com
Marta Grzeszczuk,
14.06.2024 16:45

Wade Wilson został skazany na Florydzie za morderstwo z premedytacją dwóch kobiet. Miał pozwolenie na zakrywanie w sądzie wytatuowanych na twarzy swastyk.

30-letniego Wade'a Wilsona uznano winnym zabójstwa dwóch kobiet z Florydy, które zostały brutalnie uduszone w odstępie zaledwie kilku godzin. Ława przysięgłych w Cape Coral obradowała zaledwie dwie godziny i siedem minut przed wydaniem werdyktu 12 czerwca. Mężczyzna został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów.

Mężczyzna z Florydy skazany za zabicie dwóch kobiet

W mowie końcowej prokuratura dowodziła, że Wilson zabił 35-letnią Kristine Melton i 43-letnią Diane Ruiz 7 października 2019 r., a jego jedynym motywem było odebranie kobietom życia. Melton została znaleziona martwa w swoim domu w Cape Coral. Była związana, jej skóra była sina, a paznokcie połamane. Według policji Ruiz znaleziono martwą na pustej działce tego samego dnia. Obie zostały uduszone.

trwa ładowanie posta...

Wede Wilson, któremu pozwolono nosić makijaż w sądzie, aby zakryć wytatuowane na twarzy swastyki, odmówił składania zeznań w procesie o podwójne morderstwo. Jego obrońca Wilsona Lee Hollander nie zaprzeczał, że jego klient jest winny zabójstw, ale argumentował, że nie było premedytacji i że Wilson był pod wpływem narkotyków. Hollander przekonywał ławę przysięgłych: "Nie twierdzę, że jest niepoczytalny, twierdzę, że stan twierdzi, że działał z premedytacją, a on był w tym czasie praktycznie nieprzytomny".

Wilosn chwalił się morderstwami

Wilson wcześniej zaprzeczał zabiciu kobiet w wywiadzie dla telewizji NBC2. Jednak podczas procesu jego biologiczny ojciec Steven Testasecca zeznał, że jego syn nie tylko przyznał się szczegółowo do zbrodni, ale także chwalił się nimi. Prokuratura twierdziła, że Wilson chwalił się morderstwami również policji trzy dni po aresztowaniu, a jego największym zmartwieniem było zdobycie hamburgera i frytek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największa spina w Sabotażyście. Yoshi: Prawie się pobiliśmy z Dubielem

Proces Wilsona trwał pięć lat i był obarczony wieloma opóźnieniami, w tym śmiercią jego pierwszego adwokata i krótką ucieczką przestępcy z celi więziennej. Od października 2019 r. przebywa w więzieniu hrabstwa Lee na Florydzie. Ławnicy będą teraz musieli zarekomendować, czy skazać Wilsona na karę śmierci, czy dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Ostateczną decyzję podejmie sędzia Nick Thompson. Faza wydawania wyroku rozpocznie się 20 czerwca.

Źródło: independent.co.uk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 10