Miasto w Niemczech zmienia nazwę dla Taylor Swift

Miasto w Niemczech zmienia nazwę. Wszystko przez amerykańską gwiazdę

Źródło zdjęć: © Instagram: gernegelsenkirchen / Instagram: gernegelsenkirchen
Weronika Paliczka,
03.07.2024 15:30

Europejska część trasy "The Eras Tour" trwa w najlepsze. Fani Taylor Swift przejmują władzę nad miastami, w których pojawia się artystka. Niemieckie miasto Gelsenkirchen poszło o krok dalej i zmieniło swoją nazwę z okazji przyjazdu gwiazdy.

Taylor Swift jest obecnie największą artystką na świecie. Amerykańska wokalistka wyprzedaje bilety na koncerty w ramach "The Eras Tour" stadion za stadionem, jakby to były malutkie kluby muzyczne. Fani Swift z całego globu wydają krocie na bilety, a także merch, koraliki do tworzenia bransoletek przyjaźni czy stroje wpasowujące się w jeden z 11 sezonów twórczości artystki. Miasta, w których pojawia się artystka, wypełniają tłumy, które zostawiają ogromne pieniądze w hotelach, restauracjach czy sklepach. Nic więc dziwnego, że włodarze tychże miejsc decydują się na docenienie artystki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KUBA SZMAJKOWSKI: ZAWSZE CHCIAŁEM ŚPIEWAĆ SOLO

Niemieckie miasto zmienia nazwę z powodu Taylor Swift

Na niecodzienny pomysł wpadły władze niemieckiego miasta Gelsenkirchen, w którym Taylor Swift wystąpi aż trzykrotnie: 17, 18 i 19 lipca. Na cześć amerykańskiej wokalistki miasto zmieniło nazwę na Swiftkirchen. Tabliczki ze zmienioną nazwą pojawiły się w kilku najbardziej uczęszczanych miejscach w Gelsenkrichen.

Pomysłodawczynią akcji jest fanka Taylor Swift Aleshanee Westhoff, na co dzień zamieszkująca w Emmerich. Kobieta stworzyła petycję, z którą zwróciła się do burmistrzyni Gelsenkirchen Karin Welge. Polityczce bardzo spodobał się pomysł, co ujęła w liście do Westhoff: "To świetny pomysł, aby tymczasowo przemianować Gelsenkirchen na 'Swiftkirchen', dlatego cieszę się, szczególnie że dzisiaj możesz na żywo i z bliska doświadczyć tej chwilowej 'przemiany' Gelsenkirchen".

Karin Welge dodaje: "Jako burmistrzyni oczywiście bardzo się cieszę, że Taylor Swift, obecnie najpopularniejsza piosenkarka na świecie, wystąpi aż trzy razy w Gelsenkirchen. Międzynarodowa uwaga, zaraz po EURO 2024, znów skupi się na naszym mieście".

Nie tylko zmiana nazwy miasta dla Taylor Swift

W czasie pobytu Taylor Swift w Gelsenkirchen przewidziany jest szereg aktywności związanych z gwiazdą, m.in. karaoke, malowanie zmywalnych tatuaży czy giełdę wymiany przedmiotów związanych ze Swift. Po mieście już teraz jeździ także "tramwaj Taylor Swift". Podczas pobytu w mieście gwiazda ma także otrzymać swój kamień na Walk of Fame w Gelsenkirchen. Burmistrzyni zapowiada, że pamiątkowy głaz będzie kolorowy tak, aby każdy mógł go rozpoznać.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
tjaaa,zgłoś
Nie ogarniam, po prostu NIE OGARNIAM jej fenomenu
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Piotrek,zgłoś
Fajnie, u nas jest Tomaszów, od jakiegoś Tomasza
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się