Check out english version
konfederacja
Zapytano ją o aborcję. Kandydatka Konfederacji zbulwersowała odpowiedzią
Robert Winnicki odpowiada na plotki o filmie z jego udziałem

Homoafera w Konfederacji. Winnicki odpowiada na rzekomy gejowski film

Źródło zdjęć: © Canva, Forum
Konrad SiwikKonrad Siwik,01.06.2023 11:30

Plotka głosi, że po sieci krąży nagranie z udziałem lidera Konfederacji Roberta Winnickiego, na którym rzekomo oddaje się międzymęskiej przyjemności. Polityk ustosunkował się do zarzutów o homoseksualizm.

Wieczorem w środę 31 maja na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy dotyczące rzekomego nagrania z udziałem jednego z liderów Konfederacji. Na filmie miały pojawiać się sceny stosunku między mężczyznami.

Jednym z pierwszych postów na ten temat, które udało nam się namierzyć, był ten opublikowany przez Radosława Patlewicza. "Na dniach może ukazać się film ze scenami sodomickimi, z jednym z liderów Konfederacji w roli głównej" - napisał historyk.

trwa ładowanie posta...

Bart Staszewski, aktywista LGBTI+, szybko podłapał ten temat. "Jak widać na filmie, Konfederacja umie się dobrze bawić i gejowskie czułości im niestraszne. Więc po co ta udawana wrogość? Tęcza to nie wstyd chłopaki" - napisał Staszewski.

trwa ładowanie posta...

Po kilku minutach skierował pytanie do lidera Konfederacji Roberta Winnickiego, który rzekomo występuje na nagraniu. "Panie Robercie Winnicki, czy potwierdza Pan autentyczność filmu, który zaczął krążyć w sieci? Jak Pan się do niego odniesie? To już jest sprawa publiczna" - zapytał aktywista.

trwa ładowanie posta...

Robert Winnicki odpowiedział Bartowi Staszewskiemu

Winnicki najwyraźniej musiał przespać się z tym pytaniem, bo odpowiedzi udzielił dopiero na drugi dzień. "Nie ma filmu, bo nie było sytuacji, którą insynuujesz. Ale możesz za to odpowiedzieć przed sądem" - odparł lider Konfederacji.

trwa ładowanie posta...

"Lekarze wprawdzie kazali mi w leczeniu kardio, wątroby, cukru, cholesterolu i wrzodów żołądka odstawić działalność i Twittera, ale współpracownicy zbierają materiał dowodowy. Tak że pilnuj tyłów. Bez odbioru" - skwitował.

"Nie ukrywam, że w kontekście całej dramy 'pilnuj tyłów' brzmi dosyć zabawnie" - skomentował Szef Gabinetu Politycznego Ministra Sportu Szymon Stachowiak.

trwa ładowanie posta...

Co, jeśli plotka okaże się prawdą?

Homoaferę w Konfederacji skomentował także Bezczelny Lewak. "Plotka głosi, że poseł Winnicki, lider Konfederacji przeszedł na tęczową stronę mocy. No ja bardzo chcę zobaczyć, jak kuce to sobie zracjonalizują" - napisał na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

W kolejnym poście zaproponował parę rozwiązania sytuacji. "Jeśli plotka okaże się faktem, to są dwa wyjścia:

  1. Wyjście posła z partii oraz polityczna śmierć na prawicy i kariera skruszeńca w Partia Razem.
  2. Najbardziej spektakularna przemiana społeczna w postaci akceptacji osób LGBT+ przez najbardziej wrogą jej część społeczeństwa w Polsce".
trwa ładowanie posta...

Z drugiej strony nieco poważniej do tematu podszedł bloger Dr Witt. Jego zdaniem na całej aferze mogą ucierpieć dzieci Winnickiego. "W zasadzie już bez znaczenia czy to prawda, czy nie. Nie jest ważne czy istnieje jakikolwiek dowód potwierdzający to. Na tych plotkach ufundowana zostanie trauma i cierpienie dzieci Pana posła" - stwierdził w poście na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

"Ci, którzy jeszcze chwile temu ronili łzy nad synem posłanki KO, teraz zapewnią nie mniejsze piekło rodzinie posła Winnickiego. Wszystko z powodu ludzkiej niezdrowej ciekawości. Wielu twierdzi, że są tolerancyjni, a tymczasem gardzą odmiennością. Odmienność jest dla nich niezdrową sensacją, a jeśli dotyka przeciwnika, to staje się stygmatem. Smutne to bardzo" - spuentował Dr Witt.

Rzeczywiście nie powinno się zaglądać nikomu do łóżka i stygmatyzować za preferencje seksualne. Sprawa ma się jednak nieco inaczej w przypadku polityków, którzy otwarcie krytykowali osoby homoseksualne. A Winnicki w przeszłości nie szczędził gorzkich słów na temat społeczności LBGTQ+.

Winnicki o homoseksualizmie
Winnicki o homoseksualizmie (Twitter)

Dla ścisłości przypomnijmy, że Robert Winnicki w programie "Rzeczpospolitej" on-line powiedział, że leczyłby swoje dziecko z homoseksualizmu. W tej samej rozmowie stwierdził, że orientacja seksualna może być "niepełnosprawnością" lub "dysfunkcją".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Tumidajski,zgłoś
Ja to bym też w sumie dostał zawału gdyby takie filmiki na mnie jako szanowanego posła wypłynęły . Inna kwestia to Bart Staszewski, to jest inne pokolenie niż dajmy na to Biedroń. Starsi geje jednak krążą blisko szafy i nie outują innych. Bart jest już z czasów ponowoczesnych, do tego jako aktywista jest radykałem. W społeczności LGBT toczy się dyskurs dotyczący dopuszczalności outowania kgoś, czyli upublicznić czninia informacji o cudzej orientacji seksualnej. Generalnie taką praktykę uznaje się za niestosowną. Jednak radykałowie pokroju Barta Staszewskiego oficjalnie uznają to za dopuszczalne i dozwolone pod warunkiem, że "ofiarami" są Ci kryptogeje którzy w przestrzeni publicznej szkodzili Ideologii LGBT lub swoją działalnością szkodziki Lesbom, Gejom, Teansom czy kmuś tam jeszcze ze spektrum orientacji. Radykałowie LGBT są nową jakością, bo o ile starsi panowie jak Robercik Biedroń co najwyżej na salonie mrugną, to nowe pokolenie ma zabawę w polowanie na czarownice. Teraz tacy kryptogeje muszą podwójnie uważać ilepiej zacierać ślady. Odwiedziny w sklepach mięsnych w San Francisco, krakowskim klubid Kitsch, czy używanie iPhonów WYKLUCZONE.
Odpowiedz
1like0dislike
Ormowiec,zgłoś
Nie mam zebow
Odpowiedz
0like0dislike
Bzdury,zgłoś
Bzdury piszecie. Komuś się pomylily fakty. Jest nowy romans na prawicy i będzie rozwód, bo jeden z konserwatystów miał żonę ateistkę (tak bywa jak człek młody i głupi), a finalnie zakochal się w innej konserwatystce. Pech chciał, że była już żoną innego prawicowca. I tam się dzieje!. Smutne to, bo uczucia, potrzeby, kryzysy dotykają każdego. Również konserwatystów. Najbardziej ucierpią na tym dzieci. Natomiast Winnicki prawdopodobnie jest po prostu chory. Tak serio bywa po 40-tce, przy tak intensywnym trybie życia i mocno ideowym podejściu, nie nastawionym na polityczny zysk (gdyby było inaczej, jsko nastolatek lub później dawno przeszedł by do PiS lub PO, a tak się nie stało, bo poglądy i wartości były dla niego ważniejsze). Teraz jakiś człowiek na podstawie jego nieoczekiwanej devyzji wysnuł chory pomysł, że skoro po latach walki zniknal w momencie gdy ma najbardziej realną szansę na rozwoj kariery politycznej, to musiało coś więcej stać za tą decyzją. A moze to coś więcej to było właśnie zdrowie i obawa o przyszłość żony i dzieci gdyby umarł na zawał. No ludzie, jak ktoś tego nie przeżył, nie przeżył śmierci w bliskik otoczeniu to sobie pierdóły wymysla, a to naprawdę może być powód rezygnacji. Każdy chce po prostu żyć. A tu ewidentnie ktoś zasłyszał rizne rzeczy, pomieszaly mu się wszystkie plotki, coś dodał od siebie i wyszlo, że Winnicki uprawiał bungabunga jak europoseł z Węgier, gfy tymczasem nic takiego nie miało miejsca. A ten artykuł jest obrzydliwie napisany. Nigdzie nie pada wątpliwość, czy informacje że Winnicki to wszystko zdementowal i plotki okazały się tylko chorym wymyslem niczym nie popartym. Nie. Tu insynuacja trwa dalej. Po prostu brawo wy. Ale inteligentne osoby potrafią na szczęście jeszcze analizować FAKTY. powtarzam, fakty a nie zmyślone tweety.
Odpowiedz
5like3dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Mentzenowi brakuje argumentów. Nie wie, czemu głosować na Konfederację