Krzysztof Bosak o swojej hip-hopowej przeszłości

Krzysztof Bosak łączy hip-hop z ruchem narodowym. Co na to polscy raperzy?

Źródło zdjęć: © Facebook - Krzysztof Bosak
Marta Grzeszczuk,
02.10.2023 15:45

Krzysztof Bosak zamieścił na Twitterze wpis, w którym przyznaje, że w młodości utożsamiał się ze środowiskiem hip-hopowym. Twierdzi, że wyniósł z tego "wiele wartościowych rzeczy".

Krzysztof Bosak, jeden z liderów skrajnie prawicowej Konfederacji, podzielił się na X wspomnieniami z czasów nastoletnich. Czy to próba ocieplenia radykalnego wizerunku w związku ze spadkiem poparcia w formacji w ostatnich sondażach? Można na ten temat tylko spekulować.

Krzysztof Bosak był hip-hopowcem?

Polityk w tweecie przyznał, że jako nastolatek identyfikował się ze środowiskiem hip-hopowym. Stwierdził, że: "dla wielu jest to nieoczywiste lub zaskakujące, ale dla mnie przejście od kręgu wpływu kultury hiphopowej do działania w ruchu narodowym było zupełnie płynne". Następnie wymienia, co według niego łączy oba środowiska.

trwa ładowanie posta...

To wyznanie może też być próbą odcięcia się od skinheadów i neonazistów. Bosak napisał, że skinów kojarzył głównie "jako negatywnych bohaterów komiksów o 'Jeżu Jerzym' w czasopiśmie skejtowym 'Ślizg'". Czy ta próba jest wiarygodna? Bosak do Młodzieży Wszechpolskiej wstąpił w 2000 r. w wieku 18 lat. Wcześniej działał w ZHP.

Jeden z komentatorów na X w niewybrednych słowach stwierdził: "Nikogo nie okłamiesz. Kojarzę twój zaf*jdany faszystowski ryj, od kiedy byłeś kumplem-popychadłem wrocławskich nazi-skinheadów. Są na to nawet trwałe pamiątkowe zdjęcia".

Ciekawy jest również fakt, że w swoim wpisie 41-letni poseł Konfederacji zdaje się utożsamiać środowisko hip-hopowe i skejtowe, które mimo że mają punkty przecięcia, to są jednak osobnymi subkulturami. Bosak w tweecie przyznaje, że nie był częścią żadnej z tych subkultur, a jedynie się z nimi "utożsamiał".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0