Kasjer z Dino pochwalił się wypłatą. "Ciężka praca popłaca"

Kasjer z Dino pochwalił się wypłatą. "Ciężka praca popłaca"

Źródło zdjęć: © Dino, materiały prasowe
Maja Kozłowska,
10.07.2024 12:30

Jedzenie: drożeje. Prąd: drożeje. Pensje? Ze wzrostem wynagrodzeń niestety bywa różnie, choć minimalna systematycznie rośnie. Pewien pracownik supermarketu Dino postanowił pochwalić się na X, jaką wypłatę otrzymał za czerwiec.

Od 1 lipca w Polsce po raz kolejny podniesiono płacę minimalną. To druga podwyżka w tym roku: od stycznia 2024 r. obowiązywała stawka 4242 zł brutto, czyli 27,70 zł brutto za godzinę. Obecnie pensja minimalna wynosi równe 4300 zł brutto, czyli 28,10 zł brutto za godzinę. Na umowie o pracę daje to ok. 3200 zł na rękę. Oczywiście warto pamiętać, że w przypadku studentów do 26 r. życia brutto równa się netto.

Czy za pensję minimalną da się żyć? W dużym mieście na pewno utrzymanie się za 3200 zł będzie trudne, choćby ze względu na wysokie kosztu wynajmu mieszkania. Wtedy trzeba celować w pokój niż w kawalerkę, a nawet i to pochłonie prawie połowę budżetu. Jak się jednak okazuje, nawet pracując na stanowiskach, które nie wymagają wysokich kwalifikacji, można zarobić naprawdę dużo. Swoim finansowym wynikiem pochwalił się na X kasjer z Dino. Za przepracowany czerwiec otrzymał przelew na ponad 6 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

"Nie pytajcie, ile godzin, bo nie wiem". Sprzedawca z Dino zarobił 6 tys. zł

Internauta Tobix wstawił na X screen z konta bankowego, pokazując przelew przychodzący z Dino. Na jego konto wpłynęło dokładnie 6006,56 zł. Wpis opatrzył wymownym komentarzem: "ciężka praca popłaca jednak". Wyjaśnił, że pracuje jako kasjer-sprzedawca, ma mniej niż 26 lat, pracuje dużo, ale nie jest w stanie policzyć, ile godzin na to poświęcił.

Zależy, generalnie w Dino jest rozliczenie kwartalne, dziwnie się wypłaca te nadgodziny, w każdym razie robię w ch*j nadgodzin, zawsze, kiedy można i przychodzę w dni wolne + mamy premię uznaniową i ekwiwalent za pranie prawie dwie stówy

- wyjaśnił Tobix.
Kasjer z Dino pochwalił się wypłatą. "Ciężka praca popłaca"
Kasjer z Dino pochwalił się wypłatą. "Ciężka praca popłaca" (DINO , Dino, materiały prasowe)

Inny internauta dodał, że prawdopodobnie otrzymał też bonus finansowy za brak chorobowego, który jest wypłacany co pół roku. Jedni komentatorzy cieszą się finansowym sukcesem Tobixa, inni radzą mu zmienić branżę i "zarabiać tyle na etacie, a nie na dwóch". Sam chłopak podkreśla, ze lubi pracować, ale ma do tego zdrowy dystans. "Wolę spędzić niedzielę w domu z dziewczyną niż w markecie, życie prywatne jest dla mnie ważniejsze" - pisze o przypuszczalnym powrocie handlowych niedziel.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 128
  • emoji ogień - liczba głosów: 26
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 674
  • emoji smutek - liczba głosów: 62
  • emoji złość - liczba głosów: 54
  • emoji kupka - liczba głosów: 207
Bez dnia wolnego ok może i tyle zarobił
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Bardzo dziwne z tymi nadgodzinami bo my nie możemy robić nadgodzin,tylko wszystko trzeba wybrać.Ja też lubię swoją pracę i chętnie przychodziłam na wolnym oraz zostawałam dłużej jak trzeba było.A teraz nie wolno, gdzie tu sprawiedliwość, jedni mogę inni nie?
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Wolni,zgłoś
Żałosne
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 459
Komentarze (459)
Powrót