Jest osobą genderfluid

Jest osobą genderfluid. Nagrania Augusta podbijają internet

Źródło zdjęć: © august_skyz / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.05.2024 17:07

Jednego dnia przymierza ciuchy typowe dla damskiej garderoby, drugiego dnia sięga na "męską" półkę. Pochodzący z małego miasta w USA August jest osobą gederfluid i podbija internet.

Ponad 200 tys. fanów na TikToku i tyle samo na Instagramie obserwuje Augusta, 28-letnią osobę genderfluid. Używa zaimków he/she/they (on/ona/oni). Pochodzący z amerykańskiego stanu Minnesota twórca dzieli się przemyśleniami na temat odkrywania swojej tożsamości i hejtu, z którym mierzy się w internecie.

Osoba genderfluid uważa swoją płeć za płynną. Oznacza to kogoś pomiędzy kobietą, mężczyzną lub kimś jeszcze innym. Jako genderfluid określali się m.in. piosenkarz Olly Alexander, modelka Ruby Rose, aktorka Bella Remsey czy wokalistka Demi Lovato.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KACPER MUDOR MOOD: Spełniam się jako DRAG QUEEN

Kim jest osoba genderfluid?

August wyraża siebie w różny sposób. Eksperymentuje z makijażem, fryzurą, garderobą. Potrafi z dnia na dzień zmienić swój wygląd w tak radykalny sposób, że przedstawia się ludziom dwa razy, bo ci nie poznają twórcy w nowej kreacji.

Amerykanin w obrazowy sposób edukuje, czym jest płynność płciowa. Na jednym filmie stylizuje się na mężczyznę, podczas gdy na kolejnym wygląda jak kobieta. "Teraz rozumiem, co oznacza genderfluid" - piszą internauci. "Na początku sądziłem, że to para dzieląca się garderobą", "Nie ma mowy, że to jedna i ta sama osoba".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jest osobą genderfluid. Mówi, jakie dostaje komentarze

"Otwierając się na płynność płciową, zyskałem partnera, który akceptuje mnie takiego, jakim jestem i w pełni mnie wspiera. Wierność swoim przekonaniom umożliwiła mi stworzyć lepszy związek" - powiedział twórca w rozmowie z mediami.

Twórca w rozmowie z "Daily Mail" powiedział, jak reagują odbiorcy jego filmów. Stwierdził, że zazwyczaj są to pozytywne komentarze. Widzowie dziękują za uświadamianie na temat nowych rzeczy. "Niestety, nieraz grożono mi śmiercią" - podkreślił August.

Najpopularniejsze nagranie Augusta ma ponad 16 mln wyświetleń. Twórca pokazuje na filmie, że ubrania nie definiują płci.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Daily Mail/TikTok

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2