Friz w burzy w górach

Friz na podboju Tatr. Zignorował ekstremalnie złą pogodę

Źródło zdjęć: © Canva, Friz / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.08.2023 16:45

Karol Wiśniewski "Friz" pochwalił się relacją z wyprawy w góry. Nagranie przyprawia o ciarki. Influencer chodził po Tatrach podczas niebezpiecznej pogody. Fani nie zostawili na nim suchej nitki.

Karol Wiśniewski "Friz" jest jednym z najpopularniejszych influencerów w Polsce. W czerwcu przyszło na świat jego dziecko, które ma z Weroniką Sową "Wersow". Karol w przerwie od rodzicielskich obowiązków wyjechał na krótką wyprawę w Tatry. Relację z podróży opublikował na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 3,8 mln fanów.

Karol miał plan, aby wraz ze znajomym wejść na trzy szczyty: Giewont, Kopę Konracką i Kasprowy Wierch. Po zaliczeniu pierwszej góry panowie zauważyli nadciągające chmury burzowe. Wycofali się w dolinę, jednak zmienili zdanie, gdy przestało padać. Mężczyźni wrócili na grań i kontynuowali wyprawę.

Friz w deszczu i gradzie chodzi po górach

Na nagraniu widzimy, że niebo nad mężczyznami jest zasnute ciemnymi chmurami. Ci zdają się nie zważać na pogodę, bo prą naprzód. Na szlaku między Kopą Konracką a Kasprowym Wierchem doszło do gwałtownego załamania pogody. We Friza i jego kolegę uderzyła ulewa z gradem. Panowie z trudem szli naprzód z powodu porywistego wiatru.

- To był naprawdę hardkor. Chyba się udało. Już jesteśmy. Trzy na trzy szczyty - słychać głos Friza, który przekrzykuje wiatr.

trwa ładowanie posta...

Internauci ostro o Frizie

Relacja z wyprawy spotkała się z krytyką. Internauci uświadomili influencera, że nie powinien wychodzić w góry podczas złych warunków pogodowych. Już na pewno nie powinien bezrefleksyjnie chwalić się chodzeniem po Tatrach w burzy. Friz wybrał dość niefortunną datę publikacji, bo na dzień przed rocznicą tragedii na Giewoncie z 22 sierpnia 2019 r. Wówczas w wyniku burzy czworo turystów zginęło od uderzenia pioruna.

"Karol, to było bardzo nieodpowiedzialne wchodzić na szczyt podczas burzy z gradem. Powinniście zejść na samym początku, nie promujcie takiego zachowania! Życzę zdrowia i zdobywania kolejnych szczytów już w lepszych warunkach pogodowych" - brzmi jeden z najpopularniejszych komentarzy pod relacją Friza.

Co zrobić podczas burzy w górach?

Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że burza jest najgroźniejszym zjawiskiem lata. Ratownicy zalecają, by wcześnie rozpoczynać wycieczkę. "Zauważywszy objawy zbliżającej się burzy, należy jak najszybciej najbliższym szlakiem zejść z grani lub ze szczytu w dolinę. Nie należy zwlekać ani chwili" - radzi TPN.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 66
EwaW,zgłoś
I jeszcze sprawdź dzieciaku ilu ratowników zginęło, bo poszli ratować takich kozaków
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
ojej,zgłoś
jeszcze żeby dziennikarz wiedział, że jest Kopa Kondracka, a nie Konracka ...
Odpowiedz
6Zgadzam się2Nie zgadzam się
Diesel,zgłoś
I właśnie Fritz dołączył do zacnego towarzystwa Karyn w butach na obcasie i Sebixów w japonkach szturmujących tatrzańskie szczyty.
Odpowiedz
13Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 12