Twitter od Mety - jak będzie działał?

Czym jest Project 92/Threads? Elon Musk zagrożony Twitterem od Mety

Źródło zdjęć: © Anthony Quintano, Wikipedia, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,12.06.2023 11:30

Elon Musk może zacząć się poważnie niepokoić. Mark Zuckerberg depcze mu po piętach i rusza z Twitterem od Mety. Jak będzie wyglądał i działał Project 92/Threads?

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska na platformie wiele się zmieniło i biorąc pod uwagę jej straty, są to raczej zmiany na gorsze. Warto wymienić tu chociażby ostatnie modyfikacje w polityce dotyczącej mowy nienawiści, które uderzyły w osoby LGBTQ+.

Nic więc dziwnego, że konkurencja postanowiła zareagować. Meta już od pewnego czasu pracuje nad swoją wersją Twittera. Teraz znamy już szczegóły. Jak będzie wyglądał Project 92 i kiedy wystartuje?

Project 92/Threads - co to jest?

W marcu Meta przekazała, że widzi szansę na stworzenie miejsca, w którym użytkownicy mogliby dzielić się aktualnymi przemyśleniami dotyczącymi swoich zainteresowań i z pewnością nie miała tu na myśli Facebooka czy Instagrama. W maju portal Bloomberg poinformował, że firma Zuckerberga od miesięcy po cichu testuje nowy serwis.

Jak informuje portal The Verge, pracownicy Meta już otrzymali podgląd nowej aplikacji. Zdjęcia nie zostawiają żadnych wątpliwości - serwis, nad którym pracuje Meta, jednoznacznie przypomina Twittera. Co ciekawe, choć ma działać samodzielnie, oparto go na Instagramie. Możliwe nawet, że będzie można przenosić informacje i obserwujących między tymi dwoma serwisami.

Jeśli chodzi o nazwę, początkowo mówiło się, że Twitter od Mety będzie się nazywał "Barcelona". Obecnie mówi się o "Project 92", choć dokumenty wewnętrzne, do których dotarł The Verge, wskazują na "Threads" i trzeba przyznać, że jest to najbardziej chwytliwa i pasująca nazwa.

trwa ładowanie posta...

Kiedy ruszy Twitter od Mety?

Zdjęcia sugerują, że Project 92/Threads miałby się skupiać na treściach tekstowych. Użytkownicy mieliby możliwość odpowiadać na posty, reagować na nie polubieniami, komentować i podawać dalej.

Dyrektor ds. produktu Meta Chris Cox przekazał pracownikom, że nowa aplikacja ma być platformą, na której priorytetem będzie bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, a twórcy będą mogli na niej budować i powiększać grono odbiorców.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie ruszy Project 92/Threads. Media spekulują jednak, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że Twitter od Mety pojawi się już w czerwcu tego roku.

Trudno jednak obecnie stwierdzić, czy projekt rzeczywiście się powiedzie. Gdy Musk przejął Twittera, część rozczarowanych osób przeniosła się na Mastodon, ale użytkownicy niemieckiej platformy krytykowali jej przestarzałe działanie. Podobno Meta załatwiła już sobie kilku celebrytów, którzy przejdą na ich platformę. Może oni przekonają niezdecydowanych?

trwa ładowanie posta...

Źródło: The Verge, Forbes

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0