Platforma Przemysława Czarnka już gotowa

"CzarnkoFlix" już gotowy. Start platformy pod znakiem zapytania

Źródło zdjęć: © Forum
Konrad SiwikKonrad Siwik,18.10.2023 16:30

MeduM, platforma streamingowa dla młodych prześmiewczo nazywana "CzarnkoFliksem", ponoć jest już gotowa. Natomiast jej uruchomienie wciąż stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Przemysław Czarnek, który już za chwilę ustąpi miejsca ministra edukacji innej osobie, we wrześniu 2022 r. zapowiedział uruchomienie platformy MeduM (Multimedialna Edukacja Młodzieży). "CzarnkoFlix" pierwotnie miał wystartować w grudniu 2022 r. Następnie premierę przesunięto na sierpień 2023 r. Ostatecznie platforma miała ruszyć jesienią "jeszcze przed wyborami", ale nie ruszyła - zauważa serwis Wirtualnemedia.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło na MeduM 29 mln zł. Na stronie projektu wskazano, że celem jest "stworzenie i upowszechnienie wśród uczniów w wieku 12-18 lat multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz dydaktycznych wspierających proces kształcenia w Polsce, oraz umieszczenie ich na utworzonej na potrzeby tego działania platformie streamingowej VoD, spełniającej wymagania w zakresie dostępności, w szczególności dla osób wymagających specjalnego wsparcia w procesie edukacji (w tym uchodźców)".

Platforma MeduM już gotowa

Do opracowania serwisu VoD wyznaczono Fundację Wspierania Historii Kinematografii Polskiej. Według informacji serwisu Wirtualnemedia prace nad utworzeniem platformy streamingowej VoD w przedsięwzięciu MeduM zostały już ukończone.

"Platforma została przekazana do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) 29 września 2023 r. Zgodnie z zapisami umowy, Wykonawca w terminie do 14 dni od dnia zakończenia realizacji Platformy zobowiązany był do złożenia Raportu końcowego [...]. Raport został złożony do NCBR 13 października 2023. Całość dokumentacji zostanie poddana ocenie Ekspertów, a Platforma będzie poddana testom, tak by zweryfikować jej prawidłową funkcjonalność" - przekazał zespół prasowy NCBR, cytowany przez Wirtualnemiedia.

Platforma wystartuje po ocenie i potwierdzeniu jej prawidłowego funkcjonowania

-  - zapewnia NCBR.

MeduM może wystartować, ale w zupełnie innej formie

Tymczasem jak donoszą Wirtualnemedia, w kuluarach ministerstwa chodzą słuchy, że po odejściu dotychczasowego szefa resortu i powołaniu nowego, MeduM może nie ujrzeć światła dziennego. Bynajmniej nie w takiej formie, jaką zaproponował Czarnek. - Być może będzie to coś, co będzie bazowało na tym pomyśle, ale w ostatecznej swej wersji dalece odbiegnie od założeń Czarnka - przekazała serwisowi osoba z ministerstwa.

- Nowy rząd będzie musiał poszukać jakiegoś pomysłu na ten projekt. Bo bądźmy szczerzy: taka platforma i w tym kształcie młodym ludziom nie będzie w stanie nic zaoferować. Zbyt silną ma konkurencję - kwituje informator.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jola,zgłoś
Chrońmy Młodych przed wszystkim co stworzył lub wymyślił Pan Czarnek. Dzięki Bogu i Wyborcom to jego ostatnie podrygi!!!!!!
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
observer..,zgłoś
ciekawe ile ukradl przy okazji tej ,,platformy,,..........i dlatego pewnie nie dziala.......
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
Obserwujący..,zgłoś
Napewno winien Bóg, bo nie dał im zwycięstwa. Żart?To pomyślmy. Powołują się na Boga obrzydliwie kłamiąc. ,,Tak mi dopomóż Bóg,,, i przy tym kłamią, oszukują ... na potęgę. Czyli winien Bóg, bo im nie pomógł być uczciwymi? ,, Żołnierz strzela, ale Pan Bóg kule nosi,,. Czyli żołnierz strzela, jednak to Bóg decyduje w kogo ta kula trafi. Znowu wina Boga. ,, Bóg tak chciał,,. Bóg zabrał ich do siebie,,, a ci zginęli w straszny sposób i okolicznościach. ,,Taka wola nieba,,, itp, itd. Jakie to sprytne. Zawsze można zwalić winę na Boga nawet za największe draństwo, nikczemość, wojny, a nawet zbro dnie. Czyli Bóg to sadysta pozbawiający ludzi wolnej woli, a biedni ludzie muszą się temu podporządkować i milczeć. To jest naprawdę odrażające. Religia stała się świetną przykrywą. Niestety bardzo wielu naiwnych łyka te teksty i usprawiedliwienia. Często sami stając się ich ofiarami. Ciekawe tylko dlaczego ludzie posiadają wolną wolę? Żeby sobie przypisywać to co dobre, a co złe Opatrzności i Bogu?! Tak ugrzęźli w tym moralnym upadku, że tego już nie widzą?
Odpowiedz
15Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4