x

Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny? Tiktokerka radzi

Źródło zdjęć: © Canva, Instagram
Oliwia Ruta,
24.11.2023 11:00

Tiktokerka Aleksandra Florkowska opublikowała poradnik dotyczący pobytu na oddziale psychiatrycznym. Jak się nie nudzić w szpitalu?

Aleksandra Florkowska to tiktokerka, która prowadzi kanał o nazwie "Narodziny Wegetarianki". Dziewczyna wspiera ludzi w walce z zaburzeniami odżywiania oraz publikuje treści dotyczące samoakceptacjizdrowia psychicznego. Na jej kanale pojawił się ważny poradnik.

Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny?

Narodziny Wegetarianki 23 listopada dodała nowy filmik na TikToka. Dziewczyna stworzyła listę rzeczy, które warto mieć przy sobie podczas wizyty w szpitalu psychiatrycznym. Influencerka na samym początku nagrania zaznacza, że pobyt na oddziale psychiatrycznym jest całkowicie normalny: "chill, to jest normalne. Jak potrzebujesz, to nie jest nic złego". Tiktokerka zdradza, że sama była pacjentką szpitala psychiatrycznego przez pół roku.

trwa ładowanie posta...

W pierwszej kolejności Narodziny Wegetarianki wspomina o artykułach plastycznych. Dziewczyna punktuje: "na pewno zabezpieczyłabym się w masę wykreślanek, kolorowanek, pisaków". Influencerka wyznaje, że ona uwielbiała "książki do łączenia 1000 kropek". Dodatkowo w walce z chorobą pomógł jej własny pluszak, natomiast tiktokerka przyznaje, że personel szpitala czasem nie pozwala przynosić maskotek ze względu na wszy lub możliwość przemycenia w nich niebezpiecznych przedmiotów.

Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny?
Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny? (Canva)

Influencerka przypomina, że na oddział psychiatryczny nie wolno wnosić wszelkiego rodzaju kabli, dlatego radzi zaopatrzyć się w słuchawki i inne sprzęty w wersji bezprzewodowej. Bardzo często zdarza się jednak, że szpital ogranicza dostęp do telefonu. W zamian za to dziewczyna proponuje gry planszowe i książki.

Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny?
Co zabrać ze sobą na oddział psychiatryczny? (Canva)

Narodziny Wegetarianki porusza również temat ubioru: "nie jest to wybieg mody, a miejsce, w którym masz się wyleczyć". Dziewczyna radzi, aby zaopatrzyć się w wygodne dresy, ciepłe skarpety i kapcie. Tiktokerka dodaje: "każdy rodzaj komfortu jest mile widziany". Influencerka wspomina także o swoim ulubionym kubku, który pomógł jej zaaklimatyzować się w szpitalu. Najlepiej, gdyby był plastikowy. Ostatnią rzeczą na liście jest dziennik lub notatnik. Narodziny Wegetarianki wyznaje, że spisywanie własnych myśli było dla niej wręcz terapeutyczne.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok: Narodziny Wegetarianki

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4