"Chłopi" trafią do kin już 13 października

"Chłopi" jak z obrazka. Jest zwiastun polskiej animacji

Źródło zdjęć: © kadr z filmu "Chłopi" / YouTube
Maja Kozłowska,
15.09.2023 14:45

"Chłopi" to kolejny projekt twórców nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent". Można już się zachwycać?

Premiera filmu "Chłopi" na podstawie nagrodzonej literackim Noblem powieści Władysława Reymonta odbędzie się już 13 października. Niespełna miesiąc przed jego wyjściem do kin, twórcy podzieli się zwiastunem.

Za produkcję odpowiedzialni są twórcy "Twój Vincent" - DK Welchman (Dorota Kobiela) i Hugh Welchman. Wizualna warstwa "Chłopów" jest zainspirowana młodopolskim malarstwem. Nawet w niespełna dwuminutowym trailerze nietrudno doszukać się kadrów żywcem wyjętych z obrazów Józefa Chełmońskiego, Ferdynanda Ruszczycy czy Leona Wyczółkowskiego.

"Chłopi" ukażą się w kinach 13 października
"Chłopi" ukażą się w kinach 13 października (kadr z filmu "Chłopi" , YouTube)

"Chłopi" - żywy obraz polskiej wsi wkrótce w kinach

"Chłopi" zostali namalowani przez ponad 100 artystów. Opis filmu głosi:

"Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły filmu 'Chłopi'. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem."

CHŁOPI | oficjalny zwiastun (official trailer)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Byłam na pokazie przedpremierowym. Powiedzieć i tym filmie, że cudowny to mało powiedzieć. On porywa naszą uwagę od pierwszych minut i trzyma ją do końca. Aktorzy bardzo przekonujący, widać dużą pracę malarzy, naprawdę warto obejrzeć ten film, szczerze polecam. Uważam, że to propozycja do nagrody Oscara. Rewelacja
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się