Wisława Szymborska z klocków LEGO

Wisława Szymborska z klocków LEGO. Gdzie można ją kupić?

Źródło zdjęć: © Facebook, LEGO
Anna RusakAnna Rusak,21.03.2023 16:00

Międzynarodowy Dzień Poezji nie mógł wyglądać lepiej. Zaprezentowano klocki LEGO przedstawiające poetkę Wisławę Szymborską. Czy gdzieś można kupić zestaw z noblistką?

Każdy rok ma swojego patrona lub patronkę i wcale nie mam tu na myśli zodiakarskich przewidywań czy planet. Chodzi o coś bardziej… poważnego. Co roku dowiadujemy się, kto jest naszym literackim przewodnikiem lub przewodniczką. W 2023 roku ten zaszczyt przypadł poetce Wisławie Szymborskiej.

W związku z tym w Międzynarodowy Dzień Poezji zaprezentowano wyjątkową niespodziankę. Uczestnik programu LEGO Masters, Łukasz Więcek, podzielił się zdjęciami Wisławy Szymborskiej z klocków LEGO. Zachwyceni internauci zastanawiają się, gdzie mogą kupić poetkę z klocków.

LEGO z Wisławą Szymborską

W listopadzie 2022 roku Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej. W związku z tym odbywa się wiele wydarzeń i konferencji, które mają nam przybliżyć i uczcić postać poetki. Co więcej, z tej okazji dostaniemy również nowe wydania jej wierszy.

21 marca nie tylko wypada pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji mogliśmy zobaczyć bardzo wyjątkową figurkę przedstawiającą Wisławę Szymborską z klocków LEGO.

trwa ładowanie posta...

Szymborska z klocków LEGO - gdzie kupić?

Figurka z Wisławą Szymborską została zaprojektowana przez konstruktora Łukasza Więcka. To on jakiś czas temu zbudował również tradycyjną chatę z Podlasia z klocków LEGO, która bierze udział w inicjatywie LEGO Ideas.

Zaprojektowane przez Więcka klocki przedstawiają małą, uśmiechniętą postać Wisławy Szymborskiej. Poetka trzyma w dłoni tomik i pozuje na tle regałów z książkami, które również są zbudowane z klocków LEGO. Całość, nie można temu zaprzeczyć, wygląda naprawdę uroczo.

Jeśli tak jak ja chcielibyście mieć swoją Szymborską z LEGO w domu, to muszę was rozczarować. Pod postem firmy, prezentującym poetkę, zachwyceni użytkownicy pytali, gdzie mogą dostać taki zestaw. Niestety, Szymborskiej z LEGO nie da się kupić w sklepie. To jednorazowy, niekomercyjny projekt, który posiada jedynie autor.

Nie wiem, jak wy, ale ja chętnie zobaczyłabym więcej takich literackich projektów od marki. Jak widać po komentarzach pod postem na Facebooku, nie byłabym jedną chętną na poetycki zestaw.

sanah "Nic dwa razy" (W. Szymborska)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 36
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Marcyśia,zgłoś
Wow serio niezłe
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Polak,zgłoś
Robienie z igły widły. Ktoś zrobił szymborską a robicie artykuł jakby to była akcja LEGO. Sorry ale to zwykły szyt wrajting. Świetna antyreklama dla portalu. Powód do bojkotu.
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
Serio? Przecież to jakiś dramat i żart Każą czytać jej wypociny w szkołach ani to piękne ani niesamowite, niewiele wnosi do czegokolwiek. Poloniści mają tendencję do nadinterpretacji i mówię to już z dystansu absolwenta uczelni wyższej. A mamy w Polsce wspaniałą historię pisarzy wizji wizjonerów, którzy wnieśli coś nie tylko w literaturę ale też pokazali przyszłościowy sposób myślenia, ot Stanisław Lem chociażby (swoją drogą to on zasługuje na upamiętnienie)
Odpowiedz
1Zgadzam się5Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4