Dominik Abus krytykuje Ukraińxów

Celebryta uderza w Ukraińców. Skandaliczne nagranie obiegło sieć

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.07.2023 11:15

Dominik Abus, gwiazdor programu "Googglebox" TTV, w ostrych słowach uderza w młodych Ukraińców. Jego zdaniem, zamiast siedzieć w Polsce i pić piwo, powinni latać z kałachami i bronić ojczyzny. Dla takich osób nie powinno być miejsca w telewizji.

Żeby zostać magistrem chłopskiego rozumu, nie trzeba kończyć żadnych konkretnych studiów. Wystarczy - podobnie jak Dominik Abus - rzucić publicznie kilkoma skrajnymi opiniami na palący temat. Szkoda tylko, że osoby o tak rażących poglądach są promowane przez stacje telewizyjne.

Współtwórca kanału Strong Ekipa, który rozpoznawalność zawdzięcza występom w programie "Googglebox" TTV, zabłysnął krytyczną wypowiedzią na temat Ukraińców. Konkretnie młodych mężczyzn, którzy jego zdaniem, zamiast pić piwo w Polsce, powinni latać z kałachami i bronić swojego kraju.

Dominik Abus uderza w młodych Ukraińców

Abusa w swoim materiale na YouTube podsumował twórca commentary Revo. W komentarzach pod jego filmem widać dużą polaryzację. Pojawiało się jednak również sporo opinii krytykujących słowa gwiazdy TTV:

"Arbuz to już nie raz i nie dwa pokazał swój "poziom", smuci tylko, że faktycznie tak jak Revo powiedział, to nie jest odosobniony przypadek. Jakieś chore myślenie "chłop to ma walczyć za ojczyznę". [...] Od obrony kraju to jest armia zawodowa, która jest utrzymywana z podatków i do której ludzie zgłaszają się dobrowolnie".
"Abus tak pierdzieli, a podczas wojny by pierwszy zawijał nogawy za granicę".
"Niestety, ale Abus i ten jego kumpel to takie typowe dresiki, które myślą, że ich opinia to jedyna i prawdziwa. [...] Najprawdopodobniej sam by spie**alał xd jak to wszystkie takie "byczki".
"Abus tak pie*dzieli, a podczas wojny by pierwszy zawijał nogawy za granicę".

REVO OCENIA SKRAJNĄ OPINIĘ INFLUENCERA

Jak wskazuje youtuber, wszystko zaczęło się od zagadania przez Abusa do dwóch dziewczyn, najprawdopodobniej Ukrainek.

- Mogę pani zadać pytanie? Bo pani jest z Ukrainy, rozumiem, tak? Niech mi pani wytłumaczy, jak to jest, co nie. Bo ja rozumiem kobiety i dzieci tutaj, że są w Polsce i gościmy was, oczywiście bardzo chętnie was gościmy. Tylko niech mi pani powie, jak to jest, że młodzi Ukraińcy, no nie, wielcy, silne chłopy, no nie, siedzą tutaj u nas w lokalach, piją piwa, dobrze się bawią, a nie bronią ojczyzny. Jak to jest? - dopytywał Abus.

Młoda kobieta odpowiedziała, że sama zadaje sobie to pytanie. A co miała powiedzieć w obliczu pytania zadanego przez wielkiego łysego chłopa w towarzystwie drugiego koksa Krzysztofa Radzikowskiego?

- Słyszałeś? Ukrainka, kobieta powiedziała, rozłożyła ręce. Siedzą tu, piwa piją, zamiast z kałachami latać po Ukrainie. Co to jest do ch*ja? Ja rozumiem pomagać dzieciom, kobietom z Ukrainy, jak najbardziej - zawsze, wszędzie i o każdej porze - krzyczał Abus.

- Człowieku, to jest proste i logiczne. Jest wojna, jesteś silny, jesteś wielki, dostajesz broń, idziesz bronić swojej ojczyzny, a nie spier*alasz do drugiego kraju pić piwo, k***a. I chlać i jeszcze - k***a powiem szczerze - bałaganić i brudzić. [...] Tam do siebie na front, k***a, iść bronić ojczyzny, a później pić piwo - podsumował magister chłopskiego rozumu.

FRIZ SKOPIOWAŁ PROGRAM TVN? (FERRARI, TRUEMAN, ABUS, STANOWSKI, JULIA ŻUGAJ, RADZIK)

Liczba poległych Ukraińców jest przerażająca

Abus tą wypowiedzią ewidentnie udowodnił, że widzi świat w czarno-białych barwach. Nie bierze pod uwagę, że wysłanie na front nieprzeszkolonych osób często jest równoznaczne ze skazaniem ich na pewną śmierć. Decyzja o udziale w konflikcie na taką skalę jest też wyjątkowo trudna i nie powinno się nikogo do niej zmuszać.

Podobny tok myślenia do Abusa mają Rosjanie drwiący z polskich mężczyzn.

Tymczasem według amerykańskich danych wywiadowczych, ujętych w raporcie przygotowanym przez UE, do tej pory w wojnie zginęło co najmniej 17,5 tys. ukraińskich żołnierzy, a łączne straty ukraińskiej armii szacuje się na nawet 124-131 tys. ofiar. Tak więc mężczyzn w Ukrainie skorych do walki i oddawania życia za ojczyznę z pewnością nie brakuje.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza afera z udziałem gwiazdy TTV. Wcześniej było głośno o Dagmarze Kaźmierskiej, która popularność zawdzięcza udziałowi w programie "Królowe życia". Kontrowersje pojawiły się po tym, gdy wyszło na jaw, że promowana przez TTV kobieta spędziła 14 miesięcy w więzieniu za prowadzenie agencji towarzyskiej.

Osoby z taką przeszłością jak Kaźmierska czy poglądami jak Abuz nie powinny być wynoszone przez telewizję do rangi celebrytów. Ma to negatywny wpływ na widzów przez normalizowanie ich zachowań. Skontaktowaliśmy się ze stacją TTV w sprawie Abuza i czekamy na odpowiedź.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1683
  • emoji ogień - liczba głosów: 40
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 308
  • emoji smutek - liczba głosów: 22
  • emoji złość - liczba głosów: 94
  • emoji kupka - liczba głosów: 487