Amerykańska artystka umiera na raka

Artystka umiera. Cały świat pomaga jej zadbać o dziecko

Źródło zdjęć: © Instagram: cat.janice / Instagram: cat.janice
Weronika Paliczka,
26.01.2024 16:30

Cat Janice, amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, choruje na mięsaka. Artystka żegna się ze światem, a jej ostatnim pragnieniem jest zadbanie o przyszłość syna. W przedsięwzięciu pomaga jej cała społeczność TikToka.

Cat Janice jest amerykańską wokalistką oraz autorką tekstów. W 2022 r. kobieta otrzymała druzgocącą wiadomość: w jej ciele zagnieździł się mięsak, agresywny nowotwór złośliwy. Janice przeszła szereg chemioterapii oraz radioterapii. Na początku 2023 r. wydawało się, że artystka wygrała z chorobą, jednak na początku czerwca 2023 r. Cat poinformowała, że nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą - z przerzutami na płuca.

trwa ładowanie posta...

Cat Janice troszczy się o dobro syna

Cat Janice jest matką siedmioletniego chłopca, którego wychowuje samemu. Artystka zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, w której się znajduje. Aby zabezpieczyć przyszłość dziecka Janice nagrała piosenkę, której prawa autorskie przepisała na chłopca. Jej ostatnim życzeniem było uzyskanie jak największej liczby odsłuchań i zapisów piosenki "Dance You Outta My Head".

trwa ładowanie posta...

W druzgocącym nagraniu umieszczonym na TikToku Cat informuje, że rak wygrał. W opisie artystka napisała: "Dziękuję za to, że mnie kochacie. Modlę się o cud, który pozwoli mi to przetrwać, ale myślę, że jestem wezwana do domu (Boga - przyp. red.). Moją ostatnią radością byłoby, gdybyście zapisując moją piosenkę "Dance You Outta My Head" w moim bio i odtwarzając ją, przyczynili się do zebrania środków (finansowych - przyp. red.), które trafią bezpośrednio do mojego 7-letniego syna, którego zostawiam za sobą. Proszę, proszę, podzielcie się tym, muszę to (pieniądze - przyp. red.) zostawić dla niego. Jeśli jest coś, co musicie wiedzieć, to jedyna opinia o sobie to wasza opinia. Kochajcie siebie i bądźcie łagodni dla innych. Mam nadzieję, że uda mi się to przejść, ale jeśli nie, życzę wszystkim dobrego wieczoru"

Cały świat tańczy do piosenki Cat Janice

Na apel artystki odpowiedzieli twórcy internetowi z całego świata. Konta posiadające miliony obserwujących i te z zaledwie kilkoma. Wszystkich połączył jeden cel - udostępnić piosenkę Cat Janice tak, aby jak najwięcej osób usłyszało o kobiecie oraz jej heroicznej walce. Każde udostępnienie, zapisanie czy zakup utworu w formie elektronicznej przyczynia się do zebrania środków na życie dla siedmioletniego chłopca, który traci matkę. Piosenka dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2