Toruński szpital wprowadza opłaty za opiekę pielęgniarską

Absurd w polskim szpitalu. Opieka pielęgniarek usługą premium?

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Weronika Paliczka,
23.05.2024 09:15

Sytuacja w polskiej ochronie zdrowia jest dramatyczna. Władze szpitali i przychodni na każdym kroku szukają oszczędności i szans na zarobek. Na niecodzienny pomysł wpadła dyrektorka Szpitala Miejskiego w Toruniu. Kobieta wprowadza opłaty za pomoc pielęgniarek i pielęgniarzy.

Stale rosnące rachunki za media, kosztowne sprzęty medyczne, których jakość spada z roku na rok, podwyżki płac - dyrektorzy i dyrektorki szpitali w całej Polsce walczą z niekończącą się listą wydatków. Niektórzy szukają szans na to, żeby zaoszczędzić pieniądze. Inni, jak na biznesmenów przystaje, wprowadzają dodatkowo płatne usługi, które mają za zadanie zacerowanie dziury budżetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Dyrektorka szpitala w Toruniu wpadła na niecny plan

Każdy pacjent, który kiedykolwiek leżał w szpitalu, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym czynnikiem w dochodzeniu do zdrowia jest opieka pielęgniarska. Pielęgniarze i pielęgniarki robią wszystko, żeby jak najlepiej zadbać o chorych. Wiele osób szpital bezpośrednio kojarzy z pielęgniarkami. To jednak może się zmienić.

Szpital Miejski w Toruniu wprowadza dodatkowo płatną opiekę pielęgniarską. Koszt? Jedynie 80 zł za godzinę. Oferta obejmuje: "pomoc w zaspakajaniu potrzeb fizjologicznych; toaletę ciała, toaletę przeciwodleżynową (zmiana pozycji, oklepywanie, nacieranie skóry); karmienie i pojenie; monitorowanie czynności życiowych i obserwację pacjenta; mobilizowanie do podejmowania aktywności fizycznej i psychicznej zgodnie ze stanem pacjenta; czuwanie nad bezpieczeństwem pacjenta; zapewnienie optymalnych warunków komfortu psychicznego i fizycznego w czasie pobytu w szpitalu".

trwa ładowanie posta...

W komentarzach na X wybuchło piekło

Zdjęcie ogłoszenia ze Szpitala Miejskiego w Toruniu wywołało oburzenie komentujących z X. Jeden z komentujących napisał: "Zawsze się śmiałem, jak mówiłem, że Polska jest trochę Teksasem Europy, ale holy shit....". Głos w sprawie zabrał także Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, który napisał: "Jutro się przyjrzymy tej praktyce". Komentujący zauważają, że kwestia pielęgniarek to dopiero czubek góry lodowej. Największym problemem w dalszym ciągu są wizyty prywatne u lekarzy, którzy następnie kierują na oddział w szpitalach państwowych. Zwykle terminy po wizycie płatnej są znacznie szybsze niż na NFZ.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
państwie,zgłoś
szpitale nauczy prywaciarzy ze nie kpi się z chorych ---teraz pielęgniarka to nieuk jak lekarz
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się