Nastolatka u ginekologa

14-latka u ginekologa. Wynik USG zaniepokoił lekarzy

Źródło zdjęć: © Getty Images
Redakcja Vibez,
11.04.2024 17:45

14-letnia dziewczyna zgłosiła się do gabinetu ginekologicznego, zaniepokojona tym, że nie miała jeszcze swojego pierwszego okresu. Po przeprowadzeniu badań lekarskich okazało się, że nie tylko nie mogła ona miesiączkować, ale również nie byłaby w stanie w przyszłości odbywać stosunków seksualnych.

Centrum Medyczne Misja Ona, zlokalizowane w Warszawie, podzieliło się na swoim profilu na Facebooku niezwykłą historią 14-letniej pacjentki. Dziewczyna zgłosiła się do gabinetu ginekologicznego z powodu braku miesiączki. Mimo że jej wiek nie wykluczał jeszcze możliwości, że nie zaczęła miesiączkować, to przeprowadzone badania wykazały, że wizyta u lekarza była niezwykle trafnym pomysłem. Gdyby dziewczyna nie podjęła tej decyzji, jej zdrowie i życie mogłyby być w poważnym niebezpieczeństwie.

Pod nagraniem udostępnionym na Facebooku pojawiło się pytanie: "Co tu widać u 14-latki?". W komentarzach zaczęły pojawiać się różne przypuszczenia, od ciąży po torbiele. Jednak żadne z nich nie okazało się prawdziwe. Prawda była o wiele bardziej zaskakująca.

14-latka poszła do ginekologa
14-latka poszła do ginekologa (Facebook)

14-latka skarżyła się na brak miesiączki

Jak się okazało, 14-latka, która zgłosiła się do gabinetu ginekologicznego z powodu braku miesiączki, w rzeczywistości już od pewnego czasu miała okresy. Jak to możliwe? Krew regularnie zbierała się w jej ciele, ale nie była wydalana. Wyjaśnienie przyniosło badanie USG, które zszokowało lekarzy.

Naszym zdziwionym oczom ukazała się kilkunastocentymetrowa zmiana w miednicy mniejszej, wypełniona gęstą treścią. Dziwne. A co w badaniu ginekologicznym? W przedsionku pochwy zobaczyliśmy okrągły, różowy twór wielkości piłki tenisowej! I wszystko już było jasne: to tzw. hematocolpos, czyli krwistek pochwy

- napisano na profilu Misja Ona.

W praktyce oznaczało to, że błona dziewicza 14-latki była zrośnięta, a "różowy twór" był wypełniony krwią, która zbierała się co miesiąc. Stan ten mógł stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dziewczyny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

Lekarze zaapelowali na Facebooku: "Jeśli macie w otoczeniu dziewczynkę z pierwotnym brakiem miesiączki, cyklicznym bólem podbrzusza, skarżącą się na dziwny twór w kroczu, wyślijcie ją czym prędzej do ginekologa".

Dolegliwość, którą przedstawili w nagraniu, często wiąże się z odczuwalnym bólem, którego jednak 14-latka nie doświadczyła.

Źródło: WP Kobieta

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0