Mężczyzna z maseczką na twarzy

Nosisz maseczkę... i pojawia się on. Jak pozbyć się maskne?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Małgorzata BiernackaMałgorzata Biernacka,09.09.2020 20:37

Maskne, czyli trądzik pojawiający się przez częste noszenie maseczki, to problem, który obecnie dotyka wielu z nas. Co zrobić, aby mu zapobiec?

Maseczki stały się nieodłączną częścią naszego życia. Musimy je nosić w autobusach, sklepach czy kinach, a nawet przez cały dzień pracy, jeśli nasz zawód tego wymaga. Tak, wszyscy czasem mamy ich dość. Dodatkowo ciepło, makijaż i pot sprawiają, że pod maseczką zaczyna pojawiać się trądzik.

Na szczęście dr Pimple Popper (czyli słynna Doktor Pryszczylla) biegnie na ratunek! Youtuberka znana z programu emitowanego na TLC jakiś czas temu wrzuciła film, w którym mówi, jak radzić sobie z trądzikiem wywołanym przez maseczki.

Dr Sandra Lee poleca używanie produktów zawierających kwas salicylowy lub glikolowy. Chwali te substancje za ich właściwości złuszczające oraz za to, jak dobrze oczyszczają pory.

Jeśli wypryski są duże i uciążliwe, dermatolog poleca punktowe nakładanie na noc produktów z retinolem. Ta substancja należy jednak do tych wysuszających, więc niekoniecznie jest polecana osobom z naturalnie suchą cerą.

Dr Pimple Popper, dając nam wskazówki, jednocześnie promuje swoją linię kosmetyczną SLMD Skincare. Jednak po dodaniu cen tylko najbardziej niezbędnych produktów z tych, które wymieniła, trzeba by za nie zapłacić 100 dolarów - czyli około 370 zł. Hmmm, trochę drogo, prawda?

Na szczęście nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki Doktor Pryszczylli. Produkty z kwasem glikolowym i retinolem znajdziecie w drogeriach, aptekach albo sklepach internetowych - i to dużo przyjemniejszych cenach.

Do wyboru są toniki, peelingi, kremy, płatki do twarzy, żele micelarne... Do wyboru, do koloru.

Tylko uwaga!!! Przy stosowaniu retinolu trzeba pamiętać o nakładaniu na dzień kremu z wysokim filtrem. Retinol może działać fotouczulająco, dlatego powtarzam - stosuje się go tylko na noc.

Sama pielęgnacja niestety nie wystarczy. Nie wolno zapominać o takich rzeczach jak regularne pranie maseczek (czyli po każdym użyciu) oraz o niedotykaniu twarzy. Na naszych dłoniach znajdują się bakterie, które po kontakcie z twarzą powodują powstawanie wyprysków. A tym lepiej zapobiegać, niż potem je leczyć.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 24
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 58
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 120