Czy myjecie butelki na wodę?

Wiralowe obrzydzenie. Czy trzeba myć wielorazowe butelki na wodę?

Źródło zdjęć: © @jaceylmfao TikTok, canva
Marta Grzeszczuk,
27.10.2023 18:03

Klip na TikToku został wiralowym z dość kontrowersyjnego powodu. Poszło o kwestię mycia butelek wielokrotnego użytku.

Pisaliśmy już o trendzie na TikToku "girl math" (dziewczyńska matma), który jest w ostatnich tygodniach jednym z najpopularniejszych na platformie. Filmik w tym kontekście wrzuciła również użytkowniczka o nicku @jaceylmfao. Jej nagranie zostało wiralem z blisko 3 mln odsłon, ale chyba nie na tego rodzaju popularność liczyła Jacey.

Butelka na wodę nie brudzi się?

trwa ładowanie posta...

Jacey w ramach "dziewczyńskiej matmy" nigdy nie myje swojej butelki na wodę, "bo skoro jest w niej tylko woda, to się nie brudzi". W komentarzach większość osób dzieliła się zgrozą, jaką wywołała w nich ta deklaracja. Krótkie "pleśn i ślina" zostało najbardziej lajkowaną odpowiedzią. Tym bardziej, że butelka tiktokerki jest wersją ze słomką.

Jacey nie jest jedyna
Jacey nie jest jedyna (@TikTok)

Jednak część publiczności była szczerze zdziwiona takimi reakcjami. "Myślałam, że wszyscy tak robią, dopóki nie zajrzałam w komentarze" napisała użytkowniczka @aria. Swego rodzaju odpowiedzią był komentarz osoby o nicku @Loopie and Phoebe; "Też tak robiłam, ale zajrzałam kiedyś do słomki i o mało nie zwymiotowałam".

Dr Timothy Brewer - profesor epidemiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles - skomentował dla independent.co.uk, że chociaż nie ma formalnych wytycznych dotyczących butelek wielokrotnego użytku, on sam zaleca czyszczenie ich raz dziennie lub po zabrudzeniu. Dodał: "Zwłaszcza jeśli pijesz płyn zawierający cukier, rozsądne byłoby przepłukanie butelki czystą wodą po każdym użyciu".

Źródło: independent.co.uk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1