zdrowie-psychiczne
Przetestowałem aplikację, która działa jak LSD. Teraz mój mózg się topi
mężczyzna z papierosem

Wywiad z nastoletnią prostytutką albo emerytowanym dilerem? Najbardziej poruszające rozmowy na YouTubie

Źródło zdjęć: © Pexels
Zofia WilczuraZofia Wilczura,18.04.2021 11:14

Nie ma nic ciekawszego niż rozmowa z drugim człowiekiem. Możemy opowiedzieć sobie nawzajem o naszym życiu, marzeniach, koszmarach. Tak się składa, że odkryliśmy kanał na YouTubie, na którym można obejrzeć najbardziej fascynujące postaci i ich historie.

bDYNOMvD

Soft White Underbelly to kanał na YouTubie, który udostępnia wywiady z przeróżnymi osobowościami. Mark Laita, który jest fotografem, uwiecznia „żywe portrety” osób na co dzień niesłuchanych, zapomnianych. Amerykanin zaprasza do swojego studia nastoletnie prostytutki, dilerów, bezdomnych, gwałcicieli, ale też z pozoru „normalnych” ludzi. Podczas nagrań fotograf zadaje swoim bohaterom pytania na temat ich przeszłości, marzeń czy codziennego życia. Podczas seansu widzowi pojawia się swoisty portret nieznajomego, który nie tylko porusza, ale również skłania do refleksji na temat życia oraz społeczeństwa.

Pierwszy film na który trafiłam, pokazywał wywiad z Faith, która w zasadzie od dziecka pracuje na ulicach Los Angeles jako prostytutka. Ta rozmowa niezmiernie mnie poruszyła, więc postanowiłam zagłębić się w twórczość Marka Laity i zaczęłam oglądać resztę jego wywiadów.

Teenage Prostitute interview-Faith

W kolejnym wywiadzie słuchamy historii mężczyzny, który zgwałcił swoją własną matkę. Wiem jak to brzmi, ale zanim zaczniecie oceniać – obejrzyjcie.

Rapist-James

Mark Laita w swoim projekcie postawił sobie jasny cel – pokazać człowieka jako istotę z uczuciami, myślami, trudną i skomplikowaną historią. Gdy słyszymy słowo „prostytutka”, „gwałciciel”, czy „diler” od razu narzucają nam się pewne stereotypy i zamykamy tych ludzi w formie, która nawet nie jest bliska ich całości. Soft White Underbelly to must-watch.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zapłakana Sydney Sweeney. "Trenduję, bo jestem brzydka"