Bytów: uczniowie zatrzymani za picie piwa na przerwie w szkole

Wyskoczyli na piwo między lekcjami. Szóstka nastolatków przyłapana przez Policję

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.02.2023 10:00

Uczniowie ze szkoły w Bytowie będą mieć niemałe problemy. Zdecydowali się na wyskoczenie na piwo pomiędzy lekcjami. Sęk w tym, że policja ich złapała - i wszyscy będą mieli niemałe problemy. Co takiego zrobiła ekspedientka?

Jeżeli nie wiecie, to tak: aby móc w Polsce kupić wyrób z alkoholem powyżej 0,5 proc., trzeba mieć ukończone 18 lat. Jak dowiedziała się szóstka uczniów ze szkoły w Bytowie, picie poniżej tego wieku, może się skończyć bardzo źle.

W trakcie przerwy w szkole poszli na piwo

Jak informują lokalne media, w porannych godzinach szóstka nastolatków w wieku 16-17 lat postanowiła, w przerwie między zajęciami, udać się na piwo. Wszystko (nie)fajnie, ponieważ udało im się kupić takowy, zdążyli się napić - i, najpewniej, w trakcie powrotu do szkoły, grupa natknęła się na policjantów.

Ci, mając na uwadze, że młodzież powinna być w szkole, postanowili ich wylegitymować. Od razu poczuli od nich alkohol - i sprawa zakończyła się w taki sposób, że uczniowie zostali przekazani opiekunom:

- Bytowscy policjanci zwrócili uwagę na grupę młodzieży, która pomimo porannych godzin nie przebywała na zajęciach. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od nich alkohol. Uczniowie potwierdzili, że wypili po jednym piwie w czasie przerwy od lekcji. Pięciu 16-latków i 17-latek zostali przebadani alkomatem. Badanie wykazało, że każdy z nich jest pod działaniem alkoholu. O sprawie poinformowani zostali opiekunowie nieletnich, którym policjanci przekazali uczniów - informuje stronę "Zawsze Pomorze" st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Ekspedientka zostanie ukarana za sprzedaż nieletnim

Skąd młodzież załatwiła sobie alkohol? W sklepie monopolowym. Jeden z uczniów miał przyznać, że udało im się kupić piwo bez większych problemów w lokalnym sklepie monopolowym.

Policjanci następie udali się do wskazanego sklepu, a ekspedientka przyznała, że nie sprawdziła im dowodów, i sprzedała im piwo:

- W rozmowie dodali, że jeden z nich bez problemów dwukrotnie kupił piwo u lokalnego sprzedawcy. Po tej informacji funkcjonariusze niezwłocznie pojechali do wskazanego sklepu. Tam ekspedientka potwierdziła, że sprzedała alkohol, nie sprawdzając wieku kupującego - relacjonuje Dawid Łaszcz, cytowany przez "Bytów Nasze Miasto".

Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi kara nawet 700 tys. złotych i do tego utrata koncesji, ale to pierwsze chyba jest nieco bardziej przerażające dla niektórych.

Źródło: "Zawsze Pomorze", "Bytów Nasze Miasto".

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 135
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0