społeczeństwo
Akt oskarżenia w sprawie Maty. Dlaczego prokurator nie umorzył sprawy?
Poczęstunek ciastem to wstęp do coming outu. Tak twierdzi radny PiS z Sosnowca.

Radny PiS z Sosnowca: Poczęstunek ciastem to praktycznie coming out

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,04.08.2022 17:00

Czy grzecznościowy gest, jakim jest poczęstunek ciastem, świadczy o orientacji seksualnej? Tak wynika z zeznań radnego Piotra Ociepki (PiS), które złożył przed katowickim sądem. O co chodzi?

bGxVazLn

Lokalna polityka potrafi być o wiele bardziej barwna od tej ogólnopolskiej. Opowieść z Sosnowca przekroczyła granice absurdu.

Chodzi o proces, który Ewa Szota z KO, przewodnicząca Rady Miasta w Sosnowcu, wytoczyła radnej PiS - Grażynie Welon.

bGxVazLp

Ewa Szota, przewodnicząca Rady Miasta w Sosnowcu pozowała radną PiS, Grażynę Welon

Jak dowiadujemy się z relacji sosnowieckiej "Gazety Wyborczej", proces dotyczy słów, które padły na  sesji Rady Miejskiej pod koniec 2020 roku. Radni debatowali nad wnioskiem o poparciu dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Przewodnicząca Rady Miasta - Ewa Szota (KO) - poparła wniosek. W reakcji radna PiS, Grażyna Welon, stwierdziła: - Mnie nie interesuje, co pani robi w sypialni ze swoją partnerką.

- Dlaczego wkracza pani w moje życie osobiste? - odpowiedziała Ewa Szota.

Na tym pytaniu się nie skończyło. Szota złożyła przeciwko radnej PiS pozew w katowickim sądzie okręgowym. Kobieta twierdzi, że naruszeno jej prawa do prywatności. Żąda publicznych przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

bGxVazLr

Piotr Ociepka (PiS) i incydent z ciastem

Proces właśnie ruszył. W lipcu przesłuchano świadków, powołanych przez oskarżoną. Jednym z nich był jej partyjny kolega. To Piotr Ociepka, 38-letni magister prawa i członek Prawa i Sprawiedliwości od 2013 roku.

Polityk zasłaniał się przed sądem niepamięcią. Zeznał, że od sesji minęło zbyt dużo czasu. Zapytany o wiedzę na temat orientacji seksualnej Ewy Szoty, przekonywał, że to fakt powszechnie znany. Jak tłumaczył, taką wiedzę miało mieć środowisko Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie o homoseksualnej orientacji Szoty miał stanowić fakt, że ta pojawiła się publicznie z inną kobietą. Co gorsza... z ciastem.

- Jeszcze dodatkowo to się potwierdziło, gdy pani przewodnicząca po wyborze przyszła z osobą towarzyszącą, z kobietą, częstować wszystkich radnych ciastem.

Gdy zobaczyłem panią przewodniczącą, jak częstowała ciastem, to uważałem, że zamierza dokonać coming outu - mówił polityk PiS przed sądem.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Sylwia Spurek konta cyberprzemoc "Że też mamusia ciebie nie wyskrobała"