popkultura
Wyciek info o nowych zestawach LEGO: Zelda, Harry Potter, Batman
Polki i Polacy rozwścieczeni grupą "Randki Polsko - Ukraińskie". Czy to jeszcze ludzie, czy już ruskie trolle?

Polki i Polacy rozwścieczeni grupą "Randki polsko - ukraińskie". Czy to jeszcze ludzie, czy już ruskie trolle?

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.05.2022 11:30

Powstała grupa "Randki polsko - ukraińskie". Co w niej znajdziemy? Kilka postów oraz tsunami obelg rzucanych w stronę Ukrainek. I tak, to zdecydowanie ma drugie dno - ponieważ nie wiadomo, kto stoi za grupą, jak i za komentarzami.

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Tysiące osób straciło życie, a miliony musiały uciekać z Ukrainy. Sporo osób znalazło swoje schronienie w Polsce. Wcześniej pisaliśmy o reakcji m.in. Jasia Kapeli, który "cieszył się z napływu Ukrainek". Dzisiaj więcej o grupie na Facebooku, która rozbudziła Polki i Polaków (?).

Grupka "Randki Polsko - Ukraińskie" wkurzyła użytkowników

Grupki na Facebooku to nierzadko kopalnia ciekawego contentu. Ostatnio wzrok m.in. wykopowiczów przyciągnęła taka jedna o nazwie "Randki Polsko - Ukraińskie". Możemy tam odnaleźć kilka anonsów kobiet z Ukrainy, które poszukują mężczyzny z Polski.

"Randki Polsko Ukraińskie"
"Randki Polsko Ukraińskie" (Facebook)

Komentarzy pod zdjęciami jest sporo, a większość z nich jest… cóż: albo faceci piszą, że chcieliby "cimcimrimcim" kobietę ze zdjęcia - albo Polki piszą o coś o wojnie/krytykują ich wygląd. Chociaż i zdarzają się przypadki na odwrót. Oto niektóre z komentarzy:

Wypier*alać do siebie, a nie z Polski bagno robić!

To teraz zacznie się mieszanie krwi, ciekawe kiedy zmienimy nazwę państwo Polski i Ukrainy

Piz*de se ugotuj i posprzątaj brudna ukrainko

Zaczyna się szerzyć kure*two…

Bu*del online

Do roboty, a nie na randki

No i wylała się plaga ku*ew z Ukrainy

Ukrainki byle złapać chłopa zrobią wszystko, a oni za jęzorem i śliną na pysku już czekają. Jeszcze wam te Ukrainki bokiem wyjdą, bo r*chanko to nie wszystko w życiu, szkoda takich pustych chłopów

Kto by chciał zużytą g*wniarę, tylko jakiś bezmyślny zbok

Mówią, że ruscy żołnieże g*ałcą na Ukrainie, coś mi tutaj nie pasuje…

Wracaj do siebie, chłopów straszysz

Wypier*alaj do swojego kraju szukać miłości, brzydka jak ch*j

No niewytrzymie, skąd to bydło nadeszło, niedługo naszych mężczyzn będą przejmować

Wypad do siebie r*chawico z ukrowej dziury

Tak, to są prawdziwe komentarze umieszczone na publicznej grupce, do której każdy ma dostęp. Tak, ludzie podpisują się tam z imienia i nazwiska. I tak, mamy screeny. Niestety w taki sposób niemała część użytkowników Facebooka zareagowała na "ogłoszenia matrymonialne".

Czy jest drugie dno?

Warto sobie teraz odpowiedzieć na jedno pytanie: czy ktoś mógłby z tego czerpać korzyści? Czy jakiś kraj byłby w stanie… a, Rosja. To może być równie dobrze robota rosyjskich trolli, które starają się podburzyć nastroje w społeczeństwie.

Najprościej: mamy spory napływ osób z Ukrainy. Podejście Polaków i Polek było na początku wręcz hurraoptymistyczne. Przez pierwsze dni miejsca pomocowe uginały się od darów. Minęło trochę czasu, aktywny konflikt nadal trwa - morale niektórych rodaków osłabły. A że kropla drąży skałę, to tworzenie nieprawdziwego obrazu Ukrainek jest na rękę Rosji.

Pierwszy post na grupie zachęcał do dołączenia do innej grupy, "Rosjanka szuka męża Polaka, Polak szuka żony Rosjanki". Czy to nie jest już spora podpowiedź?

Inna polecana grupka
Inna polecana grupka (Facebook)

Inną rzeczą jest kradzież zdjęć. Jedna z osób, które miały się pojawić na tej grupie, wydała krótkie oświadczenie. Nie, to nie ona wrzuciła "ogłoszenie" na grupkę - ktoś miał sobie przywłaszczyć jej tożsamość.

Wyjaśnienie pochodzenia zdjęcia z grupki
Wyjaśnienie pochodzenia zdjęcia z grupki (Własne)

Czy reszta zdjęć też została skradziona? Oczywiście jest taka szansa. Jest więc to kolejny powód, żeby brać wszystko przez pół. Rosji coś takiego jest bardzo na rękę, więc… kto wie.

Źródło: Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Armie Hammer o zarzutach w sprawie gwałtów na partnerkach