popkultura
Czerwiec 2023 na Disney+. "Avatar" i nowy Marvel
Polacy i Polki/ruskie trolle atakują (?) pod zapowiedzią Ukraińskiego Burgera. "Kiedy Polski Burger???"

Polacy, Polki (a może i ruskie trolle) atakują pod zapowiedzią Ukraińskiego Burgera. "Kiedy Polski Burger???"

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.04.2022 11:21

Pod zapowiedzią Ukraińskiego Burgera z McDonald’s pojawiło się sporo negatywnych opinii związanych z nowym produktem. Czy to robota trolli, rosyjskich agentów - a może po prostu niezadowolonych Polaków?

W środę wyszedł nowy produkt w McDonald’s - Ukraiński Burger. Odmieniony McChicken kosztuje 16,30 zł i zawiera m.in. dodatkowe sosy i bekon. Trzy złote ze sprzedaży każdej sztuki trafią na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Serio, McDonald’s będzie zarabiał na Ukrainie?

Proste? Jedni, tak jak Maja Staśko, się wkurzają, że jest to kapitalizowanie ludzkiego cierpienia. Czy ma trochę racji w tym, że McDonald’s będzie zarabiał na przekazywaniu pieniędzy? I tak, i nie. Firma realnie będzie dostawała mniej za tę kanapkę, aniżeli by dostawała za innego promocyjnego burgera. Z drugiej strony, gdy sprzedadzą więcej, to zarobią podobnie - to korzyść skali. No i hej, poprawią sobie PR.

Czy to źle? U podstaw najważniejsze jest jedno: czy finalnie komuś to pomoże? Tak. Każda złotówka może się przyczynić do czegoś dobrego. Czy są lepsze sposoby, inne fundacje, aby przekazać kilka złotych na Ukrainę? Oczywiście. Ale McDonald’s COŚ robi - a nie siedzi z założonymi rękoma.

To koniec tej części, druga jest o wiele ciekawsza.

Ból tyłka i ataki Polaków i Polek (?) na Facebooku

Tak, oficjalnie nowa kanapka nazywa się "Ukraińskim Burgerem". Pod oficjalnym ogłoszeniem na stronie facebookowej McDonald’s Polska znalazła się masa niezadowolonych osób, które nie chcą przyjąć do wiadomości, że "jeszcze nie powstał Polski Burger".

Uwaga, zapraszam w odmęty sekcji komentarzy Facebooka. Zachowujemy oryginalną pisownię:


Dzięki za informację. Już wiem które miejsca omijać szerokim łukiem.

Ja śnie czy to się dzieje naprawdę? XD

Właśnie się upewniłam czy dziś czasem nie ma 1 kwietnia XD

Na szczęście jest jeszcze Burger King

Jak chcecie zeby kazdy sie czul jak u siebie to kiedy w ofercie bedzie burger niemiecki, francuski, norweski i bla bla z nazwą każdego innego kraju? + wyrąbane że polak sie juz nie bedzie czuł jak u siebie bo gdzie nie pójdzie to wszystko musi być ukraińskie
A Polskiego burgera też wprowadzicie?

A gdzie Polski ze schabowym na to nie wpadliście? Wiadomo, bo trzeba ugrać dla siebie marketingowo ile wlezie xD

Skoro ukraiński to powinien być tylko ziemniak i buła ewentualnie główka cebuli do zagryzania jak jablko

Jeszcze nazwe zmieńcie, z McDonalds na SBandera, wtedy będzie im raźniej. A z tym ,,by każdy poczuł się jak u siebie" to wprowadzcie polski burger

Wypier*alać i to migiem z naszej polskiej ziemi już mi stąd polska obudźmy się już w tej chwili

Każda firma która przyczynia się do ukrainizacji polski. U mnie jest skreślona

Ciekawe gdyby miala byc odwrotnosc tego co się dzieje....czy Ukraincy tez by wywieszali nasze flagi i bylby taki szal.....?

trwa ładowanie posta...

Pojawiły się też komentarze z innych portali:

Nie długo będzie tak jak stracą niepodległość to te chore społeczeństwo będzie chciało by odać im kawałek ziemi by zrobili sobie państwo bo przecież trzeba pomagać

Jeszcze trochę a będziemy sr..., ć po ukraińsku

A my to jeszcze w Polsce żyjemy czy to już Ukraina? Nie za dużo przesady w tym wszystkim ? Zróbmy jeszcze język ukraiński jako urzędowy, będzie do kompletu.

Wiecie że Ukraińcy te bojkoty wasze i zmianę nazw ma w dupie?. Przy okazji właśnie Ukraińcy kupują w Auchan. To wszystko poszło za daleko..

Haha niedługo wszystko będzie ukrainskie, mc Donald burgery, putka ciasto. Wszędzie Ukraina, niech zrobią burgery dla ciężko chorych Polskich dzieci.

Co jeszcze w Polsce będzie ukraińskie?🙄 może my będziemy z czasem też ukraińcami😜🙈🙈🙈🙈🙈
Pomoc, pomocą ale to już robi się chore😐

Może teraz Polskę nazwijcie Ukraina 2. Granice już za, dużo zostajaly przekroczone. Rozumiem, współczuję pomagam. Ale na litość Boska to już przesada

To Polskie społeczeństwo mądre po szkodzie.Trzeba było tego nie wpuszczać, biedni tam zostali a tu dorobkiewicze przylecieli

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

To teraz czas na prawdziwe komentarze

Czy za powyższymi wypowiedziami stoją prawdziwi ludzie? Kto wie. Może część to Polacy i Polki, a druga część to podsycające negatywne nastawienie trolle? Nie możemy być pewni tego w 100%. Pamiętajmy, że takie treści są na rękę Putinowi, który chce nas skłócić z Ukraińcami i Ukrainkami.

Do osób, które pytają, czy "inne kraje wprowadziłyby coś takiego, gdyby to Polska była zaatakowana", odpowiem wprost: oby nigdy nie trzeba było szukać "Polskiej Kanapki", z której kilka euro poszłoby na pomoc dla nas.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
"Bejba, it's kinda krejza", ale w wersji Lego. Tego widoku nie zapomnisz