NitroZyniak na Dailymotion

NitroZyniak znów publikuje filmy. Wybrał otchłań internetu

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.03.2023 17:30

Bany na Twitchu i YouTubie ograniczyły NitroZyniakowi możliwość rozwoju w mediach społecznościowych. Kontrowersyjny twórca nie poddał się i udostępnia nowe materiały na stronie, którą mogą kojarzyć najstarsze dinozaury internetu.

Streamer i youtuber Sergiusz Górski, znany jako NitroZyniak, zniknął z serwisów społecznościowych, na których posiadał najwięcej fanów. Najpierw zdobył permanentnego bana na Twitchu, a potem stracił dwa konta na YouTubie. Serwis oficjalnie je zablokował, a powodem tej decyzji było naruszenie warunków korzystania z platformy. Chodziło o główne konto Górskiego oraz zapasowe.

Ban dla NitroZyniaka na YouTubie zapadł niedługo po tym, gdy autor kanału "Nie wiem, ale się dowiem!" opublikował film analizujący działalność streamera. Materiał przedstawił toksyczne i szkodliwe oblicze twórcy, którego ten nie ukrywał podczas internetowej działalności.

Analiza działalności Nitrozyniaka

NitroZyniak poradził sobie z banem na Twitchu w prosty sposób - uciekł do konkurencyjnego serwisu Kick. Nie mógł tam jednak publikować vlogów z codziennego życia, tak jak to robił, gdy był obecny na YouTubie. Przez pewien czas występował gościnnie w materiałach u swojej partnerki Slythi, ale Wielki Brat Google zorientował się w sprawie i wręczył twórczyni bana.

NitroZyniak publikuje vlogi

Górski po długich poszukiwaniach znalazł nowe miejsce, gdzie nie ma bana. Jest to portal Dailymotion, który istnieje od 2005 r. Domena została zarejestrowana miesiąc po YouTubie, ale nie odniosła podobnego sukcesu. Prawdę mówiąc, jestem głęboko zaskoczony tym, że portal nadal istnieje. Nie podejrzewałem, że ktokolwiek jeszcze z niego korzysta. Tymczasem NitroZyniak widzi w nim przyszłość.

Vlog by Nitro - Dailymotion

Górski jak na razie opublikował na Dailmotion dwa vlogi z Barcelony. Można podejrzewać, że w przyszłości udostępni więcej treści. Profil na nowym serwisie reklamuje za pośrednictwem Twittera.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 776
  • emoji ogień - liczba głosów: 13
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 40
  • emoji smutek - liczba głosów: 166
  • emoji złość - liczba głosów: 283
  • emoji kupka - liczba głosów: 409
Rozczarowany,zgłoś
Panie Tyszkowski, Na przyszłość proszę lepiej sprawdzić, o czym Pan pisze. To nieprawda, że DailyMotion nigdy nie odniósł sukcesu. To nieprawda, że jest to portal z "otchłani internetu" - jakby chodziło o portal z handlem narkotykami. DailyMotion powstał we Francji jako konkurencja dla YT i to tam jest najmocniejszy! W całym obszarze frankofońskim jest godnym rywalem YouTube'a - np. francuskie portale internetowe umieszczają na nim wideorelacje. Dla reszty świata jest on po prostu zastępczym portalem wideo - sam obejrzałem kilka niezłych seriali właśnie na DM, bo nigdzie indziej nie mogłem ich znaleźć.
Odpowiedz
11Zgadzam się1Nie zgadzam się