Najdziwniejsze danie rarytasem w Chinach

Najdziwniejsze danie świata? Trzeba "ssać i wypluć"

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
23.06.2023 14:00

Najtrudniejsze do wykonania danie na świecie stało się rarytasem w Chinach. Długie kolejki ustawiają się do ulicznych knajpek, aby zjeść dziwaczny przysmak.

Uważane za najtrudniejsze do wykonania danie na świecie podbija podniebienia Chińczyków. W tamtejszych mediach społecznościowych pojawiło się dużo filmów ukazujących, jak ludzie próbują rarytasów.

Chińczycy zachwycają się jadalnymi... kamieniami

Chińczycy uwielbiają jadalne kamienie. Tradycyjne smażenie ich z dodatkami zachwyca mieszkańców Azji. Klienci knajpek dostają od właścicieli dokładnie instrukcje, jak poprawnie jeść dziwną potrawę. Należy ssać małe skały, aby rozkoszować się bogatym i pikantnym smakiem, a następnie je wypluć.

Jadalne kamienie hitem w Chinach
Jadalne kamienie hitem w Chinach (Canva)

Filmy w chińskich mediach społecznościowych ukazują, jak kucharze przygotowują danie. Sprzedawcy wlewają olej chilli na kamyki skwierczące na grillu, polewają je sosem czosnkowym, a następnie smażą wszystko z mieszanką ząbków czosnku i pokrojoną w kostkę papryką.

W Chinach mówi się, że przepis pochodzi z bardzo dawnych lat i przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach, gdy żeglarze utknęli na środku rzeki i zabrakło im żywności, mieli odkrywać smak kamieni.

Źródło: cnn.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0