Chińczycy uważają, że jedzenie białych ludzi jest nudne

Nowy trend w Azji. Czym jest #jedzeniebiałychludzi?

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
13.07.2023 16:30

W chińskich mediach społecznościowych panuje nowy trend o nazwie #jedzeniebiałychludzi. Polega on na wyśmiewaniu w żartobliwy sposób kultury jedzenia białych ludzi. Azjaci uważają, że jest nudne.

Kuchnia chińska słynie z aromatycznych makaronów, przepysznego ryżu oraz gorących zup. Znana jest również z ogromnej ilości smaków w każdej potrawie. Okazało się, że Chińczycy świetnie bawią się, wyśmiewając ich zdaniem nudną, europejską kuchnię. Zdjęcia oznaczają pod #jedzeniebiałychludzi.

Chińczycy żartują z jedzenia białych ludzi

W chińskich mediach społecznościowych ludzie dzielą się zdjęciami tego, co większość uznałaby za niesamowicie mdłe potrawy. Azjaci uważają, że biali ludzie codziennie spożywają marchewki zawinięte w ser lub kanapki z sałatą czy całym jajkiem ugotowanym na twardo.

Kanapka z jajkiem na twardo
Kanapka z jajkiem na twardo (Użytkownicy mediów społecznościowych , weibo.com)

Wraz z rozprzestrzenianiem się trendu chińscy internauci na całym świecie zaczęli dzielić się własnymi doświadczeniami z tymi minimalistycznymi posiłkami. Sprawili, że #jedzeniebiałychludzi stało się jedną z najgorętszych fraz na różnych platformach i lokalnych mediach w ciągu ostatniego miesiąca.

trwa ładowanie posta...

Przypominam, że w większości przypadków Chińczycy robią sobie po prostu żarty. Nie zmienia to faktu, że często kuchnia azjatycka ma w sobie o wiele więcej smaku i aromatu niż kuchnia z zachodniego kręgu kulturowego. Pamiętajmy, że dystans jest najważniejszy!

Źródło: cnn.com

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0