Kaddy Reeves wygenerowana przez AI

Modelka wygenerowana przez AI podbija Instagrama. Nowy trend?

Źródło zdjęć: © Kaddy Reeves, Vibez / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.02.2023 14:45

Modelka Kaddy Reeves w niecałe dwa miesiące działalności na Instagramie zdobyła ponad 42 tys. obserwujących. Problem polega na tym, że kobieta nie istnieje. Wszystko, co oglądamy na jej profilu, to dzieło sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja to fraza, która w 2023 r. jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Duża w tym zasługa produktu firmy OpenAI o nazwie ChatGPT. To wykorzystujący sztuczną inteligencję chatbot, który może w czasie rzeczywistym rozmawiać z internautą. Tworzy wiersze, wymyśla dowcipy, pisze eseje a nawet porady prawne.

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie nie tylko w roli chatbota. Dużą popularność na Instagramie zyskała wygenerowana przez AI blondwłosa modelka Kaddy Reeves. Jak sama o sobie pisze, jest 19-letnią dziewczyną, która po prostu wiedzie normalne życie.

Kaddy Reeves. Modelka AI
Kaddy Reeves. Modelka AI (Kaddy Reeves , Instagram)
Kaddy Reeves. Modelka AI
Kaddy Reeves. Modelka AI (Kaddy Reeves , Instagram)
Kaddy Reeves. Modelka AI
Kaddy Reeves. Modelka AI (Kaddy Reeves , Instagram)
Kaddy Reeves. Modelka AI
Kaddy Reeves. Modelka AI (Kaddy Reeves , Instagram)

Kaddy Reeves. Modelka wygenerowana przez AI

Reeves opublikowała pierwsze zdjęcie 9 stycznia 2023 r. Wszystkie jej kolejne fotografie nie zawierają żadnej wartościowej treści. Modelka zazwyczaj pozuje skąpo ubrana. Do fotografii dodaje komentarze typu "Jestem niezła", "To jest fajne", "Zbyt seksowna", "Nudzę się", "Poranek". Tyle wystarczyło, by w niecałe dwa miesiące zdobyła ponad 42 tys. obserwujących.

Modelka AI założy OnlyFans?

O fenomenie wygenerowanej przez AI modelki wypowiedział się Wojtek Kardyś, specjalista od komunikacji internetowej.

"Czeka nas zalew takich kont na Instagramie i osobiście uważam, że powinna być reakcja Instagrama na tego typu content, np. specjalne oznaczenia, że dana osoba jest nierealna. Instagramerki, które bazują swój content tylko na urodzie, mogą czuć się zagrożone. Reklama na takich kontach będzie bardzo tania. W cenie będzie (w zalewie tych sztucznych botów): oryginalność, kreatywność i wiedza" - napisał Kardyś we wpisie na Facebooku.

Ponadto ekspert zauważył, że to kwestia czasu, aż twórcy Reeves założą jej konto w serwisie z treściami erotycznymi OnlyFans. Może to być zagrożenie dla "ludzkich" modelek, które działają na platformie. "Wirtualna dziewczyna jest zawsze piękna, wyidealizowana, nie musi dbać o figurę i - co najważniejsze - może spełniać wszelkie zachcianki obserwujących ją osób" - stwierdził Kardyś.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 5