popkultura
Kontrowersje wokół K-POP Stars Festival. Internauci ostrzegają
Miss Ti: herbaciarnia w Krakowie od Quebonafide. Gdzie się znajduje, ile kosztuje i jak smakuje?

Miss Ti: herbaciarnia w Krakowie od Quebonafide. Gdzie się znajduje, ile kosztuje i jak smakuje?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały własne red. Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,13.06.2022 08:45

Miss Ti w Krakowie to jedyny aktywny punkt herbaciarni Quebonafide. Czy podczas pobytu w mieście królów, warto przejść się kilka kroków i napić się bubble tea? Sprawdziłem to dla was!

bGygevsj

Miss Ti to marka herbaciarni i produktów związanych z herbatą. Wybrałem się do jedynego - obecnie - aktywnego stacjonarnego, aby sprawdzić, czy ten cały hype na Miss Ti aplikuje się też do herbaciarni, z której możecie zamawiać na co dzień.

Miss Ti, czyli herbaciarnia Quebonafide

W ogromnym skrócie, bo nie ma potrzeby się rozpisywać, Miss Ti jest brandem rapera Jakuba Grabowskiego, znanego szerzej jako Quebonafide. Chwilę temu ruszyła wakacyjna herbaciarnia w Warszawie, która potem została zamknięta - i wtedy ruszyła miejscówka w Krakowie.

Czy Miss Ti wróci do Warszawy? Wielu fanów chciałoby tego, bez dwóch zdań. Ale najbliższe co mają, to albo produkty Miss Ti dostępne w m.in. sieci marketów Lidl - lub jedną herbaciarnię w Krakowie.

bGygevsl

Miss Ti: lokalizacja, czyli czeka was długa podróż

W tym momencie, tj. w połowie czerwca, dostępna jest tylko jedna lokalizacja herbaciarni Miss Ti - Kraków. Dokładniej, na ulicy Krupniczej 12.

Dla osób nieznających na pamięć topografii Krakowa: jest to miejscówka prawie obok rynku. Z Dworca Głównego potrzeba +/- 17-20 minut, aby spokojnie dojść do Miss Ti.

Jeżeli traficie na dobrą ulicę, to minięcie lokalizacji będzie pieruńsko trudne, bowiem herbaciarnia jest nieźle oznaczona: możecie ją znaleźć w bloku kawiarni z m.in. Starbucksem. A jeszcze ponadto, lokal Miss Ti jest opatrzony bannerem ze znajomym logiem.

Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie
Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Dokładniej, to oferta Miss Ti jest dostępna w całym Krakowie poprzez aplikacje typu Uber Eats czy Wolt. Tylko wtedy musimy się liczyć z wyższymi cenami związanymi z dostawą.

Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie
Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Wybór w menu

Obecnie wybór ogranicza się jedynie do bubble tea. Klienci otrzymują do wyboru tylko kilka pozycji. Oferta klasyczna to

 • Classic Bobo Milk Tea - 18,00 zł;
 • Jasmin Bobo Milk Tea - 18,00 zł;
 • Very Machta Latte - 18,00 zł;
 • Taro Latte - 18,00 zł.

A w ofercie specjalnej możemy znaleźć:

 • Mango Boom - 24,00 zł;
 • Strawberry Cheezo - 22,00 zł;
 • Oolong Vanilia Peach - 18,00 zł;
 • Power Tea - 14,00 zł.
bGygevsn

Niewielka, acz przyjemna oferta skierowana pod każdego fana bubble tea. Spróbowałem Very Machta Latte w lokalu i Oolong Vanilia Peach w zamówieniu na dowóz. Przygotowanie na miejscu trwało tylko chwilę, a dowóz zajął standardowe +/- 55 minut. Nic zaskakującego, ale też to całkiem dobry wynik.

PS. Ceny w dostawie są powiększone średnio o 2 zł, czyli na Uber Eats taka Very Machta Latte kosztuje 20 - a nie 18 zl.

Jak smakuje herbata z Miss Ti?

Przyjemnie, interesująco i odświeżająco. Ot, oto najszybsze i najlepsze porównanie tego, co otrzymujemy w zamówieniu. Bubble tea jest niezaprzeczalnie dość specyficznym odpowiednikiem herbaty - więc nie przypadnie do gustu każdemu! Bardziej wrzuciłbym to do kategorii "świetny deser" aniżeli "lekki napój".

Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie
Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Jako fan machete na 1/5 etatu, muszę przyznać jedno: ta bubble tea wyszła Quebo. Wchodzi bardzo gładko, a mleko oraz kulki są przyjemnym dopełnieniem całości. Chociaż brakuje mi jakiegoś zdecydowanego uderzenia, wyróżnika. Macha moim zdaniem zanika tutaj, co nie miało miejsca w butelkowanej Miss Ti z machtą.

bGygevst

A co do Ooloing - spoko, widziałem że niektórym to posmakowało. Mnie tak średnio, wolę mniej owocowe/waniliowa smaki. Oczywiście tapiokowa bdb. Dla niezaznajomionych, to te "kulki" w napoju. Taki żelek (?), który trafia do naszych ust z wybranym smakiem.

Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie
Herbaciarnia Miss Ti w Krakowie (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Czy warto się wybrać?

To zależy od was. Jeżeli przebywacie w Krakowie, lubicie bubble tea i macie ochotę na spróbowanie czegoś nowego: drzwi są otwarte. Nie zawiedziecie się, gdyż nie ma tutaj nic do zawodu, może poza bardzo małym lokalem i niewielką ofertą. Jak na ten rodzaj deseru (?), cena jest standardowa.

bGygevsu

Ogólnie jest bardzo spoko. Mogłoby być odrobinę taniej, mogłoby być w większej ilości lokalizacji. Pomimo tego: oto bardzo przyjemna miejscówka brandu Quebonafide.

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
PanKotek,zgłoś
HOT
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
"Emily w Paryżu". Wszystko, co musisz wiedzieć o 3. sezonie