Quebonafide sprzedał udziały w Quequality, zaczyna studia i… ma sporo piosenek w zanadrzu

Quebonafide zaczyna STUDIA, sprzedał udziały w Quequality i… ma sporo piosenek w zanadrzu

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.06.2022 07:00

Kuba Grabowski, znany szerzej jako Quebonafide, podzielił się długim wpisem. Możemy się z niego dowiedzieć, że jego ostatnia trasa koncertowa… była naprawdę ostatnią. Ale na pewno dostaniemy jeszcze kilka singli od niego.

O Quebonafide trzeba powiedzieć jedną rzecz: miał genialny przebieg kariery. A raczej postać Kuby Grabowskiego była, jest i będzie jedną z najważniejszych person w polskim przemyśle muzycznym. Od świetnej (i niedocenionej?) Ezoteryki po Romantic Psycho.

Trasa towarzysząca Romantic Psycho była ostatnią trasą postaci Quebo. Pisałem o tym chwilę temu - ale Kuba potwierdził to dodatkowo w niedzielę.

Quebonafide trafi do szuflady (?), a Kuba Grabowski idzie na studia

Mogliśmy się tego spodziewać. Kuba ogłosił oficjalnie w poście na socialkach, że nie ma w tym momencie żadnych planów związanych z postacią Quebonafide. Możemy spodziewać się jednak jeszcze kilku piosenek.

Prezentowany singiel "Refren trochę jak Lana Del Rey" [znajduje się pod tym cytatem ~dop. red.] jest jednym z kilkunastu utworów, które powstały w okresie po wydaniu "Romantic Psycho". Nie chcę składać deklaracji, że to być może jeden z ostatnich singli Quebonafide, ponieważ zeszłe 24 miesiące spędziłem głównie na spotykaniu się z zagranicznymi artystami oraz producentami i robieniu muzyki, więc całkiem sporo się tego uzbierało.. Nie mam na ten moment pomysłu na to, w jakiej formie mógłbym opublikować nagrane numery i nie za bardzo potrafię to ubrać w coś sensownego, więc najprawdopodobniej będziemy je publikować w luźnej, mixtape’owej, nieco niechlujnej formie.

Jeżeli chodzi o dalsze ruchy Quebonafide - nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową. Nie jest moim definitywnym pożegnaniem ze sceną, ponieważ planuję dalej - hobbystycznie uprawiać performance i w tej sferze mam jeszcze kilka marzeń. Koncertów jako Quebonafide - poza kilkoma letnimi oraz finałowym, póki co dalej ukrytym w naszej rozpisce raczej bym się nie spodziewał. Myślę, że więcej wyjaśnień przyniesie ten finał finałów.

Quebonafide - Refren trochę jak Lana Del Rey

A co z Kubą? Tego się chyba nie spodziewacie. Sprzedał część udziałów w Quequality, zamierza się skupić na własnych poczynaniach - i idzie na studia. PO TO POWTARZAŁ BIOLOGIĘ SKUBANY.

Postanowiłem sprzedać część moich udziałów wytwórni QueQuality. Udziały trafiły w najlepsze ręce - mojego wspaniałego wspólnika Dawida Szynola, któremu korzystając z okazji chciałem bardzo podziękować za wsparcie i pełne zaangażowanie nie tylko w projekcie wytwórni, ale również w wielu moich solowych oraz prywatnych sprawach. Wiem, że zawsze mogę liczyć na Twoją pomoc.

Od długiego czasu nie czuję się wydawcą i zdecydowanie wolę skupić się na swoich własnych poczynaniach, których mam w planie całkiem sporo. Oddanie kontroli nad QueQuality mojemu wspólnikowi jest według mnie rozwiązaniem "fair" w stosunku do wszystkich. Dawid Szynol nadal pozostaje moim menadżerem, w tej kwestii nic się nie zmienia.

Tak jak pisałem wcześniej: od września zamierzam rozpocząć studia medyczne, poświęcić się pracy naukowej, produkcji zdrowej żywności oraz konceptowi MISS TI 蒂小姐, graniu na pianinie i przede wszystkim sklejeniu całego tego konglomeratu pozycji w całość. Mam nadzieję, że długość tego komunikatu Was nie przeraziła, bo mam wrażenie, że to jeszcze nie jest wszystko.

Tegosięniespodziewałem.jpg

Super, że chce rozwijać markę MISS TI. Mimo srogiej ceny, ma ogromny potencjał. Czy to jako sieć kawiarni bubble tea, czy linia produktów. Możliwości są nieograniczone - a widząc pomysły Kuby, jest potencjał.

Jeszcze pojawiły się słowa, że "Refren trochę jak Lana Del Rey" był ostatnią piosenką, którą usłyszał Tato Kuby.

Fani są wzruszeni - a niektórzy tworzą teorie spiskowe

Jak zaraz przeczytacie, niektórzy związali się z postacią Quebonafide. Wielu fanom pewnie towarzyszył przez sporą część ich życia. Stąd takie komentarze to norma:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

A teorie spiskowe? Wielkie "XD". To poziom, który jeszcze nigdy nie został przebity w Polsce - nawet podczas "plandemii". Ktoś na Facebooku przekazał teorię, że… a zresztą, przeczytajcie to:

Ja mam teorię, może głupią - ale ja się boję, że to prawda. Co, jeśli Kuba odchodzi, bo się dowiedział o jakiejś śmiertelnej chorobie u siebie? Stąd oddanie większości udziałów, ostatnia trasa koncertowa, itd… no po prostu coś mi się tu nie klei… I odchodzi, nie mówiąc o tym, by nie załamać i nie zamartwiać nas. Nie wiem jak podczas innych tras, ale w Szczecinie już po koncercie był strasznie przemęczony i było widać, że jest jakiś osłabiony…

Teoria spiskowa o odejściu Quebonafide
Teoria spiskowa o odejściu Quebonafide (Facebook)

Tak, wpis Quebo doczekał się już nawet teorii spiskowych. Wolałbym już chyba taką, gdzie chodziłoby o zastąpienie go przez reptilianina. Wtedy przynajmniej wiedzielibyśmy, że to jaszczur się męczy na kilkugodzinnych koncertach…

Jeżeli twórczość Quebonafide była dla was ważna: zostawcie pod klipem "Refren trochę jak Lana Del Rey" swoje przemyślenia.

Źródło: Twitter, YouTube

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0